Ľudia v Číne sa stali svedkom nevšedného úkazu.  Tisícky Číňanov hlási, že videli obrovské vznášajúce sa mesto nad vlastnými hlavami.  Sociálne siete ako Facebook a YouTube následne zaplavili fotky a videá, ktoré na prvý pohľad pôsobia naozaj sci-fi dojmom.

mesto

Fenomén ihneď získal prívlastky ako ” Mesto duchov” alebo “Mesto mimozemšťanov” .  Pár dní po udalosti v meste Foshan, kde sa úkaz odohral zaznamenali rovnaké hlásenia aj v provincií Jiangxi.

Neide však o prvé takéto prípady. Podobná udalosť sa odohrala už v roku 2011 v meste Huangshan . Rovnako ako na predošlej fotografií aj na tejto je vidieť niečo, čo pripomína budovy a stromy.

mesto 2

O čo teda ide?

Konšpirační teoretici a fanúšikovia záhad v tom majú jasno. Niektorí sa priklaňajú k názoru, že šlo o mimozemskú loď, ktorá sa nachvíľu omylom ukázala.

Iní sa prikľáňaju k názoru, že šlo o pararelný vesmír spôsobený dočasným vortexom medzi dvoma vesmírmi .

Odborníci sa však priklaňajú k názoru, že ide jednoducho o Fata Morgánu . Fenomén, ktorý spôsobuje, že napríklad aj taká obyčajná loď sa môže javiť ako mrakodrap kvôli rôznym teplotám, ktorými prechádza svetlo.

zdroj

   

Zanechať komentár

1 Komentár on "Nahliadli sme do paralelného vesmiru? Tisíce Číňanov videlo záhadné vznášajúce sa mesto"

Upozorniť
avatar
Zoradiť:   nové | najstaršie | Najlepšie hodnotené
michal
Anonym
michal

poprosim o vysvetlenie tej fata morgany akoje mozne ze neto odfktene alebo natocene

wpDiscuz