Nahliadli sme do paralelného vesmiru? Tisíce Číňanov videlo záhadné vznášajúce sa mesto

4441

Ľudia v Číne sa stali svedkom nevšedného úkazu. Tisícky Číňanov hlási, že videli obrovské vznášajúce sa mesto nad vlastnými hlavami. Sociálne siete ako Facebook a YouTube následne zaplavili fotky a videá, ktoré na prvý pohľad pôsobia naozaj sci-fi dojmom.

mesto

Fenomén ihneď získal prívlastky ako “ Mesto duchov“ alebo „Mesto mimozemšťanov“ . Pár dní po udalosti v meste Foshan, kde sa úkaz odohral zaznamenali rovnaké hlásenia aj v provincií Jiangxi.

Neide však o prvé takéto prípady. Podobná udalosť sa odohrala už v roku 2011 v meste Huangshan . Rovnako ako na predošlej fotografií aj na tejto je vidieť niečo, čo pripomína budovy a stromy.

mesto 2

O čo teda ide?

Konšpirační teoretici a fanúšikovia záhad v tom majú jasno. Niektorí sa priklaňajú k názoru, že šlo o mimozemskú loď, ktorá sa nachvíľu omylom ukázala.

Iní sa prikľáňaju k názoru, že šlo o pararelný vesmír spôsobený dočasným vortexom medzi dvoma vesmírmi .

Odborníci sa však priklaňajú k názoru, že ide jednoducho o Fata Morgánu . Fenomén, ktorý spôsobuje, že napríklad aj taká obyčajná loď sa môže javiť ako mrakodrap kvôli rôznym teplotám, ktorými prechádza svetlo.

zdroj

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

1 Komentár
Najhodnotnejšie
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre
michal
24. júla 2017 11:08

poprosim o vysvetlenie tej fata morgany akoje mozne ze neto odfktene alebo natocene