Náhodné zaujímavosti: Elvis Presley mal brata dvojča a ktorá potravina je najkradnutejšia na svete

504

V dnešnom výbere Zaujímavostí ku káve sa dozviete, že Elvis Presley mal brata – dvojča, a čo sa s ním stalo, kde sa nachádza most, z ktorého často skáču psy, a nikto nevie prečo, a ktorá potravina je najkradnutejšia na svete.

Fakt č. 1: Most, z ktorého skáču psy

Od 50. rokov 20. storočia bolo zaznamenaných množstvo správ o pádoch alebo skokoch psov z mosta. Keďže tieto incidenty často končili vážnym zranením alebo smrťou po dopade na skaly približne 15 m pod mostom, most bol nazvaný „mostom psích samovrážd.“ Boli navrhnuté rôzne vysvetlenia týchto úmrtí, od prírodných nehôd až po paranormálnu aktivitu.

Fakt č. 2: Elvis Presley

Elvis Aron Presley sa narodil 8. januára 1935 v dome svojich rodičov v East Tupelo v štáte Mississippi, približne 35 minút po svojom identickom dvojčaťu Jesse Garonovi, ktorý sa narodil mŕtvy. Nasledujúci deň bol Jesse pochovaný v neoznačenom hrobe na neďalekom cintoríne Priceville.

Fakt č. 3: Majstrovstvá sveta v nosení manželky

Podivné športové podujatia sú celosvetovou tradíciou. Vo Fínsku sa každé leto koná jedno z najzvláštnejších: eukonkanto alebo nosenie manželky. Počas tejto súťaže si súťažiaci muži prevesia svoje partnerky cez chrbát a prenášajú ich cez prekážkovú dráhu dlhú 253,5 metra. A ešte zvláštnejšie je, že víťazný tím dostane pivo – toľko, aby presne zodpovedalo telesnej hmotnosti prenášanej partnerky.

Pravidlá sú veľmi jednoduché. Partnerka, ktorá v skutočnosti nemusí byť manželkou muža, musí mať minimálne 17 rokov a vážiť aspoň 49 kilogramov. Ak nespĺňa požiadavky na hmotnosť, musí mať na chrbte ruksak s dodatočnou hmotnosťou. Mužskí partneri potom nesú svoje partnerky cez trať, ktorá obsahuje vodnú prekážku a dve suché prekážky.

Fakt č. 4: Syr

Syr patrí medzi najčastejšie kradnuté potraviny na svete. V roku 2011 bol vyhlásený za najčastejšie kradnutú potravinu na svete, pričom ročne sa ukradnú takmer 4 % zásob syra na celom svete. Práve rastúce ceny potravín spôsobili, že krádeže syra v supermarketoch sú bežnejšie ako kedykoľvek predtým. Je syr chutný a je jednoduché zbaviť sa dôkazov. Okrem toho je zvyčajne dostatočne malý na to, aby sa dal ľahko ukryť.

Fakt č. 5: Hippopotomonstrosesquippedaliophobia

Hippopotomonstrosesquipedaliofóbia: Názov fóbie napovedá, že sa jedná o strach z dlhých slov. Pokiaľ týmito obavami trpíte, zistíte to tak, že toto neuveriteľne dlhé slovo vo vás vyvolá úzkosť.

Ak chcete vedieť viac, prečítajte si predošlú časť!

Zdroj 1, Zdroj 2, Zdroj 3, Zdroj 4, Zdroj 5

Dominika Božiková
Ahojte, volám sa Dominika. Som mamina, už druhýkrát na materskej. A aby mi úplne nepreplo, rozhodla som sa robiť aj niečo iné ako variť, pozerať dookola Labkovú patrolu a prebaľovať plienky, tak dúfam že sa Vám môj obsah bude páčiť. :)
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre