Viete, kto sú najbohatší ľudia na svete a v akých číslach sa pohybuje ich priznaný majetok? Tu sa to dozviete. 

732

Väčšina ľudí hľadá v živote niekoho, kto by bol pre neho vzorov, či už v kariére alebo v osobnom živote. Ľudia chcú byť motivovaní a inšpirovaní, aj keď s tým niekedy prichádza aj pocit menejcennosti. Všetko záleží len od uhla pohľadu a našej sily nahliadať na veci v pozitívnom duchu. 

Dosť bolo rečí, tu je zoznam najbohatších jednotlivcov sveta, ktorý vynikajú vďaka svojej ťažkej práci, inováciám a úspešnému podnikaniu. 

Elon Musk

1200px Elon Musk 3017880307
Zdroj: wikimedia common

Majetok : 219 miliárd dolárov

Kto by ho náhodou nepoznal, ide o amerického podnikateľa, ktorý sa však narodil v Juhoafrickej republike. 

Musk je generálnym riaditeľom spoločností Tesla a SpaceX, vlastní aj X.com a Neuralink. Za veľkou časťou jeho úspechu a bohatstva ale stojí práve spoločnosť Tesla. Akcie spoločnosti v posledných rokoch prudko vzrástli, vďaka čomu má Muskov 13% podiel v Tesle hodnotu najmenej 90 miliárd dolárov. 

Výška jeho majetku sa neustále mení, no prvenstvo v priečke najbohatších mužov sveta mu zatiaľ stále zostáva. 

Bernard Arnault

535px Bernard Arnault 2 2017 cropped
Zdroj: wikimedia common

Majetok: 171 miliárd dolárov

Bernard Arnault je francúzsky podnikateľ, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ spoločnosti LVMH Moët Hennessy – Louis Vuitton, najväčšej svetovej spoločnosti s luxusným tovarom značky Louis Vuitton, Dior, Hennessy a Moët & Chandon. Ako vlastník LVMH figuruje už od 80.rokov minulého storočia, a tak sa nie je čo čudovať, že patrí k najbohatším ľuďom na svete. 

Jeff Bezos

1200px Jeff Bezos iconic laugh crop
Zdroj: wikimedia common

Majetok: 169 miliárd dolárov

Bezos je považovaný za podnikateľa, zakladateľa a výkonného predsedu spoločnosti Amazon, najväčšieho svetového online predajcu. Bezos tiež investoval do množstva ďalších spoločností vrátane Blue Origin a The Washington Post. 

Medzi rokmi 2017 až 2021 bol držiteľom titulu najbohatší človek na svete (jeho majetok presiahol výšku 200 miliárd dolárov – ako prvý človek v histórii presiahol túto hranicu). 

Bill Gates

1121px Bill Gates 2013
Zdroj: wikimedia common

 

Majetok: 133 miliárd dolárov

Bill Gates je americký obchodný magnát. Väčšina ľudí ho pozná ako spoluzakladateľa Microsoftu, najväčšej softvérovej spoločnosti na svete. 

Čo je zaujímavé, že financie si nenechal len pre vlastné potreby, ale v priebehu rokov venoval už značnú sumu (viac ako 59 miliárd dolárov) nadácii Bill & Melinda Gates na zlepšenie globálneho zdravia, vzdelávania a odstránenie chudoby.

Larry Ellison

1200px Larry Ellison 2013 9887589546
Zdroj: wikimedia common

Majetok: 129 miliárd dolárov

Larry Ellison je americký podnikateľ, spoluzakladateľ, bývalý generálny riaditeľ a predseda výkonnej rady spoločnosti Oracle Corporation. 

Okrem Oracle Ellison rád investuje do nehnuteľností, takže vlastní hneď niekoľko domov v Kalifornii a na Havaji.

Ellisonova cesta k bohatstvu začala v čase, kedy odišiel z vysokej školy, aby sa mohol venovať programovaniu. V roku 1977 založil spoločnosť Oracle, pričom jeho počiatočné financie, ktorými disponoval predstavovali sumu 1200 dolárov. 

Steve Ballmer

400px Steve Ballmer 2014
Zdroj: wikimedia common

Majetok: 128 miliárd dolárov

Steve Ballmer je podnikateľom a investorom, ktorý v rokoch 2000 až 2014 pôsobil ako výkonný riaditeľ spoločnosti Microsoft, v ktorej je vlastníkom aj pomerne významného podielu akcií.

Drobný fakt – vlastní aj basketbalový tím Los Angeles Clippers, ktorý hrá v NBA.

Larry Page

449px Larry Page in the European Parliament 17.06.2009
Zdroj: wikimedia common

Ide o podnikateľa a počítačového „génia”, ktorý spolu so Sergeyom Brinom založil Google. Vlastní 6% podiel v akcií Alphabet, ktoré sú primárnym zdrojom jeho bohatstva.

V roku 2004 sa Page stal vo veku 29 rokov najmladším miliardárom na svete (o niekoľko rokov ho neskôr prekonal Mark Zuckerberg).

Zdroj 

Zdravím. Moje meno je Eliška a momentálne študujem veterinárnu medicínu. Napriek tomu ma vždy bavilo písanie, ktoré je mojou záľubou dodnes. Takisto veľmi rada čítam, učím sa a spoznávam nových ľudí. Snažím sa byť vždy milá a usmievavá. Zvyšok voľného času vždy rada venujem zvieratám.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.