Sú krásne, no i neskutočne drahé. Ako vyzerajú najdrahšie kvety na svete?

3170

Kvety sú nepochybne skvelým darčekom či už k meninám alebo narodeninám, predovšetkým, keď chcete obdarovať a potešiť ženy. Využívajú sa ako dekorácie pri rôznych oslavách alebo svadbách a potom sa nájdu aj mnohí milovníci kvetov, ktorých byt či okolie domu nápadne pripomína botanickú záhradu. Skrátka kvety majú všestranné využitie, sú krásne a prinášajú ľuďom radosť. 

Sme zvyknutí na to, že kvety sú pre nás cenovo dostupné, ale možno ste sa už zamýšľali nad tým, koľko by vás vyšiel najdrahší kvet na svete. Teraz môžete svoju zvedavosť ukojiť, pretože vám prinášame zoznam tých najdrahších. Sú krásne, no cena za nich ukrutne bolí.

Kadupulská kvetina

kadupul flower
Zdroj: ugaoo.com

Cena tohto kvetu sa reálne ani nedá vyčísliť. Je to druh kaktusu, ktorý nenájdete kdesi na záhrade, či pri prechádzke parkom. Kvitne v noci, má upokojujúcu vôňu, ale akonáhle by ste ju odtrhli, zomrela by celá rastlina. Je naozaj vzácna, drahá a právom uznávaná.

Shenzhen Nongke orchidea

shenzhen nongke orchid
Zdroj: ugaoo.com

Táto kvetina je v rukách výskumníkov (po nich je aj pomenovaná), ktorí sa dlhých osem rokov snažili ju rozmnožiť. Je jediná svojho druhu a jeden kvet má hodnotu okolo 190 tisíc eur. 

Sladká Juliet 

juliet rose
Zdroj: ugaoo.com

Tento kvet má rozhodne šťastie. V pozornej a dôslednej starostlivosti Davida Austina je o ňu dobre postarané a patrí k najdrahším kvetom na svete. Verejne ju vystavil na „Chelsea Flower Show“ v roku 2006. Jedna ruža má hodnotu 14 tisíc eur. 

Zlato Kinabalu

gold of kinabalu orchid
Zdroj: ugaoo.com

Orchidea, ktorá má malajzijský pôvod a po dôkladnej starostlivosti môže kvitnúť nepretržite až dva roky. Rastlina s cenou 5 tisíc eur za kus rastie iba v národnom parku Kinabalu v Malajzii a je jednou z najdrahších kvetov na svete. 

Šafranový Crocus

saffron crocus edit 623119378742291
Zdroj: ugaoo.com

Šafran je známy napríklad tým, že sa z neho získava voňavé a farebné korenie, ktoré je celosvetovo veľmi žiadané. Aj napriek tomu, že kvety šafranu majú krásnu fialovú farbu, korenie byva oranžové. Tieto rastliny sa v hojnom počte pestujú v Indii v štáte Džammú a Kašmír. Patrí k najdrahším kvetom, kedy zaň v Indii vysolíte 3000 eur za kg.

Cibule tulipánov

shallow focus photography of white-and-pink petaled flowers
Photo od Kwang Mathurosemontri na Unsplash

Predstavte si tie nádherné pláne farebných tulipánov, oku lahodiaca predstava, nie? Tulipány sa do kvetinových kytíc používajú už od 17. storočia. Tulipánu sú národným kvetom Holandska, a tak nie je divné, že preň majú veľkú hodnotu, konkrétne sa tu jedna cibuľka predáva za približne 5325 eur. 

Glorióza

Gloriosa
Zdroj: ugaoo.com

Glorióza prirodzene rastie v horúcom a vlhkom podnebí Ázie a Afriky. V súčasnosti je o ňu veľký záujem predovšetkým pre jej netradičné no o to úchvatnejšie sfarbenie – jemná vanilkovo žltá po okrajoch v kombinácii so sýto červenou okamžite pritiahne pozornosť. V Indii za jeden takýto kvet zaplatíte 120 eur. 

Hortenzia

Hydrangea
Zdroj: ugaoo.com

Nápaditý luxusne vyzerajúci kvet hortenzie je dostupný v mnohých odtieňoch vrátane jasne modrej, fialovej, bielej alebo zelenej. Tieto pekné kvety za cenu 50 eur sa najčastejšie využívajú pri zdobení priestorov pri slávnostných príležitostiach. V prípade, že ich chcete použiť, by ste ale mali myslieť na to, že veľmi rýchlo vädnú. 

Zdroj 

Zdravím. Moje meno je Eliška a momentálne študujem veterinárnu medicínu. Napriek tomu ma vždy bavilo písanie, ktoré je mojou záľubou dodnes. Takisto veľmi rada čítam, učím sa a spoznávam nových ľudí. Snažím sa byť vždy milá a usmievavá. Zvyšok voľného času vždy rada venujem zvieratám.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.