Top 5 najkrajších miest na svete, ktoré sú ako raj na Zemi

6305

Určite každý z nás sníva o tom, že sa aspoň raz v živote dostane na najkrajšie miesta na zemi. Niektoré z týchto miest sa nám dostanú do povedomia prostredníctvom fotografií, filmov alebo dokumentov, zatiaľ čo iné poznáme iba z rozprávania. Ak však túžite po nezabudnuteľnej dovolenke plnej zážitkov, takéto miesta je potrebné vidieť v skutočnosti. Preto sme pre vás zostavili zoznam top 5 najzaujímavejších miest na svete, ktoré musíte navštíviť aspoň raz v živote.

Santorini, Grécko – Klenot Grécka

Santorini je ostrov, ktorý sa nachádza v Egejskom mori a je známy svojimi bielymi domami, modrými kupolami a slnečnými západmi. Toto miesto je plné krásnych pláží, útesov, starovekých ruín a dediniek, ktoré stoja na útesoch. Výhľady z vrcholov ostrova sú dokonalé pre romantické večere pri západe slnka a určite vás okúzlia.

Zdroj: Pexels

Bali, Indonézia – Ostrov bohov a démonov

Bali, najkrajší ostrov v Indonézii, je známy svojimi prírodnými krásami, umením, kultúrou a mnohými historickými miestami. Ostrov ponúka turistom rôzne aktivity, vrátane potápania, surfovania, jogy, relaxačných kúpeľov a mnohé iné. Bali je tiež domovom mnohých chrámov, vrátane chrámu Tanah Lot a chrámu Uluwatu, ktoré patria medzi najpopulárnejšie turistické atrakcie na ostrove.

Zdroj: Pexels

Machu Picchu, Peru – Stratené mesto Inkov

Machu Picchu patrí tiež medzi najkrajšie miesta na svete. Toto miesto sa nachádza na vrchole hory v Peru a predstavuje starobylé mesto Inkov. Toto miesto bolo objavené až v roku 1911 a odvtedy sa stalo populárnou turistickou atrakciou. Machu Picchu ponúka turistom skvelé výhľady na Andes, ale aj na samotné mesto a jeho historické zvyky a tradície.

Zdroj: Pexels

Benátky, Taliansko – Mesto na vode

Benátky sú jedným z najkrajších miest v Taliansku a známe sú svojimi kanálmi, romantickými uličkami a historickými pamiatkami. Tento unikátny taliansky prístav bol postavený na viac ako 100 ostrovoch v Lagune Veneta. Pre turistov je tu množstvo vecí na objavovanie, vrátane navštívenia Baziliky sv. Marka, prechádzky po mostoch a kanáloch, plavby na gondolách a ochutnávky miestnych delikates.

Zdroj: Pexels

Grand Canyon, USA – Úžasný prírodný div

Grand Canyon je pomerne mladá a skalnatá roklina, ktorá sa nachádza v Arizone. Táto prirodzená divočina je jednou z najnavštevovanejších atrakcií v USA a ponúka turistom množstvo aktivít, vrátane turistiky, vodných športov a jazdy na koni. Grand Canyon je jedným z najväčších prírodných divov na svete a ponúka turistom jedinečný pohľad na vrstvené horniny a červenohnedé steny.

Zdroj: Pexels

Tieto miesta sú len niektoré z najzaujímavejších miest na svete, ktoré by si mal každý turista aspoň raz v živote pozrieť. Nech už sa rozhodnete navštíviť ktorékoľvek z týchto miest, určite si užijete nezabudnuteľnú dovolenku plnú zážitkov a krásnych výhľadov.

Zdroj 

Tomáš Hanták
Ahoj, volám sa Tomáš. Vo voľnom čase sa venujem hudbe, rád športujem a trávim čas s blízkymi. Odmalička som miloval čítať, no neskôr som si našiel záľubu aj v písaní. Preto budem rád, ak vám moje články aspoň trochu spríjemnia deň.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre