Zažiť krásu sveta v podobe ostrova je jedinečným zážitkom. Zázraky prirodzeného sveta ako sú vodopády, koralové útesy, divoká zver, horské pohoria a tajomné pláže zanechávajú nezabudnuteľné dojmy. V tomto článku vám predstavíme top 5 najkrajších ostrovov na svete, ktoré si zaslúžia vašu pozornosť.

Tasmania – divoké ostrovy pre milovníkov prírody

Tasmania, jedno z najizolovanejších miest na svete, sa nachádza južne od Austrálie. Tento ostrov má takmer všetky zaujímavosti, ktoré si turista môže priať – pláže, divokú prírodu, pohoria, vodopády a útesy. Národný park Freycinet a jeho nebesky modré vody a ružové skaly sú nevyhnutným bodom návštevy.

Zdroj: YouTube

Vancouver Island – miesto, kde sa stretávajú hory a more

Vancouver Island, nachádzajúci sa na západnom pobreží Kanady, je známy svojou nádhernou prírodou a jedinečnými možnosťami pre dobrodružných turistov. Okrem toho, že môžete vidieť medveďa grizzlyho a chodiť po nádherných plážach, môžete sa vybrať aj na skvelé turistické túry po zelenej krajine, ktorá sa pretína strmými horami.

Zdroj: YouTube

Bora Bora – rajský ostrov na južnom Tichom oceáne

Bora Bora, malý ostrov nachádzajúci sa v Polynézii, je domovom jednej z najluxusnejších dovolenkových destinácií na svete. Na tomto ostrove si môžete vychutnať dokonalú pláž, koralové útesy, modrú lagúnu a luxusné bungalovy na vode. Môžete si tiež vyskúšať šnorchlovanie alebo potápanie v úchvatnej podvodnej faune.

Zdroj: YouTube

Kauai – ostrov s krásnou scenériou a tajomnými miestami

Kauai, nachádzajúci sa v Havajských ostrovoch, sa zaujíma svojou krásnou scenériou, kde sa stretávajú nádherné hory a nekonečné pláže. Okrem toho, môžete navštíviť filmové miesta, ako je Juraský Park, ktorý sa tu natáčal. Ostrov tiež ponúka nádherné prírodné scenérie, ako sú kaňony Waimea a Napali a horské vrcholy s nádhernými vodopádmi.

Zdroj: YouTube

La Reunion – ostrov s vulkánmi a farebnými plážami

La Reunion, ostrov nachádzajúci sa vo východnej Afrike, sa môže pochváliť jednou z najnádherných pláží na svete – Plage de L’Ermitage. Okrem toho, toto miesto má tiež aktívne vulkány, nádherné kaňony a vodopády, ktoré sú veľmi obľúbené medzi dobrodruhmi a milovníkmi prírody.

Zdroj: YouTube

Tieto 5 ostrovy patria medzi najkrajšie na svete a každý z nich má svoje jedinečné krásy a zážitky, ktoré stoja za to objaviť. Ak sa chystáte na dovolenku, neváhajte a navštívte niektorý z týchto ostrovov, ktoré vám určite zanechajú nezabudnuteľné zážitky a spomienky.

Zdroj

Ahoj, volám sa Tomáš. Vo voľnom čase sa venujem hudbe, rád športujem a trávim čas s blízkymi. Odmalička som miloval čítať, no neskôr som si našiel záľubu aj v písaní. Preto budem rád, ak vám moje články aspoň trochu spríjemnia deň.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.