Najlepšie filmy o sériových vrahoch #2: Massacre in Hollywood, Krvavé leto alebo Dahmer!

340

Nedávno sme vám priniesli najlepšie filmy o sériových vrahoch. V prvej časti nájdete tituly ako Občan X, Zodiac, či Ted Bundy. Dnes sme si pre vás pripravili druhé pokračovanie. V tomto rebríčku sú (okrem iných) pre zmenu filmy Massacre in Hollywood, Krvavé leto alebo Dahmer!

No Man of God

Najlepšie filmy o sériových vrahoch časť 2 začíname titulom No Man of God. Je to americká životopisná krimi-dráma z roku 2021, ktorá napríklad v Česku vyšla pod názvom Rozhovory s Tedem. Pojednáva o známom vrahovi Tedovi Bundym. Hral ho Elijah Wood.

Autor fotografie je Gage Skidmore from Peoria, AZ, United States of America

U Zlatej rukavičky (The Golden Glove)

U Zlatej rukavičky je nemecký dramatický thriller a horor z roku 2019. Pojednáva o známom vrahovi prostitútok. V hlavných rolách učinkovali napríklad Jonas Dassler, Margarete Tiesel, Katja Studt alebo Marc Hosemann.

Krvavé leto v New Yorku (Summer of Sam)

Medzi najlepšie filmy o sériových vrahoch patrí aj Summer of Sam. Je to krimi-thriller a dráma z roku 1999, ktorá sa natáčala v USA. Na Slovensku vyšla pod názvami Krvavé leto alebo Krvavé leto v New Yorku. Opisuje príbeh vraha, ktorý besnil v lete 1977. V hlavných úlohách sa predstavili John Leguizamo, Adrien Brody, či Mira Sorvino.

Autor tejto fotografie je Harald Krichel

Spomienky na vraždu (Memories of Murder)

Toto je film natočený v Južnej Kórei v roku 2003. Je radený do žánrov mysteriózny krimi-thriller a dráma. Príbeh je inšpirovaný sériou vrážd, ku ktorým došlo v rokoch 1986 – 1991. Hrali tu Kang-ho Song, Sang-kyeong Kim alebo Roi-ha Kim.

Zamrznutá zem (The Frozen Ground)

Medzi najlepšie filmy o sériových vrahoch určite patrí aj táto snímka z roku 2013. Zamrznutá zem je mysteriózna dráma a krimi-thriller, kde hrajú Nicolas Cage, John Cusack a Vanessa Hudgens. Film hovorí príbeh vraha Roberta Hansena, ktorý sa 13 rokov skrýval pred spravodlivosťou.

Autor tejto fotografie je Kirk W

The Boston Strangler

Prvý starší film v tomto zozname. Mysteriózny krimi-thriller The Boston Strangler bol natočený v roku 1968. Hrali tu Tony Curtis, Henry Fonda, či George Kennedy. Hlavná postava deja je Albert De Salvo, prezývaný ako Bostonský škrtič.

Autor tejto fotografie je thefoxling

Massacre in Hollywood

Pokračujeme ďalšou snímkou so starším dátumom výroby, konkrétne z roku 1976. Massacre in Hollywood je krimi dráma venujúca sa procesu proti Charlesovi Mansonovi. Hlavné úlohy stvárnili George DiCenzo a Steve Railsback.

To Catch a Killer

Pomyselnú bronzovú priečku v tomto rebríčku obsadzuje krimi-dráma a thriller To Catch a Killer z roku 1992. Je to kanadsko-americký film, ktorý začína zmiznutím chlapca a končí pri sériovom vrahovi. Učinkovali tu Brian Dennehy, Michael Riley a Margot Kidder.

Kanibal Dahmer (Dahmer)

Dahmer je dramatický, životopisný thriller a horor nakrútený v USA v roku 2002. Opisuje príbeh kanibala a sériového vraha Jeffreyho Dahmera. V hlavných rolách vystupovali Jeremy Renner, Bruce Davison, či Artel Great.

Autor fotografie je Eva Rinaldi Celebrity Photographer

Obozretný cudzinec (The Deliberate Stranger)

Najlepšie filmy o sériových vrahoch časť 2 ukončujeme snímkou z roku 1986. Obozretný cudzinec je americká krimi-dráma, kde hrali Mark Harmon, Frederic Forrest alebo George Grizzard. Aj tu je hlavnou témou už raz spomenutý vrah Ted Bundy.

Zdroj

Tomáš Pajerský
Tomáš sa písaniu článkov a copywritingu všeobecne venuje už 10 rokov. Pravidelne prispieva svojou tvorbou do viacerých kategórii na našom webe a nižšie nájdete zoznam jeho článkov.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre