Najlepšie filmy o sériových vrahoch: Ted Bundy, Občan X alebo Zodiac!

470

Portál Watch Mojo nedávno priniesol zoznam najlepšie filmy o sériových vrahoch. Nájdeme tu tituly ako Charlie Says, Občan X alebo Monštrum. Ktoré filmy sa umiestnili v rebríčku najvyššie? Pozrite sa sami!

Charlie Says

Zoznam najlepšie filmy o sériových vrahoch začíname počinom Charlie Says. Je to životopisná krimi-dráma z roku 2018. V tomto americkom filme stvárnil herec Matt Smith sériového vraha Charlesa Mansona.

Autor fotografie je Gage Skidmore

My Friend Dahmer

My Friend Dahmer je americká snímka z roku 2017, ktorá je radená do kategórií horor, krimi-dráma, thriller a životopisný. Opisuje príbeh 17-násobného vraha Jefferreyho Dahmera, ktorého stvárnil Ross Lynch.

Autor fotografie je jus10h

Ted Bundy

Ted Bundy je dramatický a životopisný krimi-thriller, ktorý mapuje príbeh Teda Bundyho, jedného z najobávanejších vrahov v histórii USA. Tento britsko-americký film z roku 2002 si zaradenie medzi najlepšie filmy o sériových vrahoch vyslúžil aj vďaka výborným hereckým výkonom. V hlavných úlohách sa predstavili Michael Reilly Burke, Boti Bliss a Jennifer Tisdale.

Občan X (Citizen X)

Vysoko hodnotená krimi-dráma a historicko-životopisný thriller. Snímka bola natočená v roku 1995 v USA. Masového vraha, ktorý zbesilo vraždil v Sovietskom zväze, hral herec Jeffrey DeMunn.

Autor fotografie je NRK P3

Ted Bundy: Diabol s ľudskou tvárou (Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile)

Už druhý počin v tomto zozname najlepšie filmy o sériových vrahoch, ktorý opisuje príbeh vyššie spomenutého Teda Bundyho. Toto je americký dramatický a životopisný krimi-thriller z roku 2019. V tomto prípade hral Bundyho známy Zac Efron.

Autor fotografie je Vic DeLeon

10 Rillington Place

Najlepšie filmy o sériových vrahoch sa točili aj v rokoch minulých. Dôkazom je britský dramatický a životopisný krimi-thriller z roku 1971. 10 Rillington Place opisuje skutočný príbeh o britskom vrahovi, ktorý nadrogoval, znásilnil a zabil 8 žien vo vlastnom dome. Hlavné roly si rozdelili Richard Attenborough, John Hurt a Judy Geeson.

Autor fotografie je PapaBear43

Snowtown

Snowtown je životopisná krimi-dráma a thriller. Austrálsky film z roku 2011, v ktorom v hlavných úlohách vystupujú Lucas Pittaway, Bob Adriaens a Daniel Henshall. Snímka pojednáva o najznámejšom austrálskom sériovom vrahovi Johnovi Buntingovi.

Autor fotografie je Eva Rinaldi Celebrity Photographer

Henry: Portrait of a Serial Killer

Ďalšia staršia snímka v zozname najlepšie filmy o sériových vrahoch. Henry: Portrait of a Serial Killer je americký životopisný horor a krimi-thriller. Počin z roku 1986 opisuje príbeh vraha menom Henry Lee. Hral ho Michael Rooker.

Autor fotografie je Gage Skidmore

Monštrum (Monster)

Americko-nemecký film z roku 2003, ktorý je radený do žánrov dráma, krimi a životopisný. Dej filmu je o vraždiacej prostitútke. Ústredné postavy stvárnili herečky Charlize Theron a Christina Ricci.

Autor fotografie je Gage Skidmore

Zodiac

Zodiac je americká mysteriózna dráma a krimi thriller z roku 2007. Patrí nielen medzi najlepšie filmy o sériových vrahoch, ale radí sa aj medzi najpopulárnejšie vôbec. Príbeh je o pátraní po sériovom vrahovi, ktorý si hovorí Zodiac. V hlavných rolách učinkovali Jake Gyllenhaal, Mark Ruffalo, Anthony Edwards alebo Robert Downey Jr.

Autor fotografie je Wired Photostream

Zdroj

Tomáš Pajerský
Tomáš sa písaniu článkov a copywritingu všeobecne venuje už 10 rokov. Pravidelne prispieva svojou tvorbou do viacerých kategórii na našom webe a nižšie nájdete zoznam jeho článkov.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre