Najlepšie platení herci na svete sú zvyčajne jedni z najžiadanejších a najúspešnejších umelcov v zábavnom priemysle. Títo herci majú najvyššie platy za svoje úlohy vo filmových trhákoch a často majú v danom čase rozpracovaných viacero projektov.

10 najlepšie platených hercov na svete je najlepšie zarábajúcimi hercami v zábavnom priemysle za rok 2023. Títo herci si svoje pozície vydobyli vďaka svojim úspechom vo filme, televízii, divadle a iných formách médií. Peniaze zarábajú prostredníctvom filmových honorárov, obchodov so značkami a iných zdrojov príjmov súvisiacich s ich statusom celebrít. Ich zárobky sú odrazom ich tvrdej práce a talentu, ako aj ich schopnosti vytvárať obsah, ktorý rezonuje u divákov na celom svete. Hollywood je známy tým, že robí hviezdy a robí ich bohatými. Zábavný priemysel každoročne generuje miliardy dolárov a herci patria medzi najlepšie zarábajúcich profesionálov na svete. V tomto článku vám predstavíme 10 najlepšie platených hercov na svete v roku 2023 a zistíme, čo ich odlišuje od ostatných.

Tom Cruise

Zdroj: flickr

Je dobre známy svojimi úlohami v akčných filmoch, ako je napríklad franšíza „Mission: Impossible„, a pôsobí v tomto odvetví už viac ako tri desaťročia. Cruise je známy aj tým, že predvádza množstvo vlastných kaskadérskych kúskov, čo mu vynieslo povesť nebojácneho herca. Medzi jeho ďalšie pozoruhodné filmy patria „Top Gun„, „Jerry Maguire“ a „A Few Good Men„.

Will Smith

Zdroj: flickr

Will Smith je druhým najlepšie plateným hercom na zozname s platom 35 miliónov dolárov. Je známy svojimi úlohami v komediálnych aj dramatických filmoch, ako aj svojou úspešnou televíznou šou „The Fresh Prince of Bel-Air“. Smith mal úspech aj ako hudobník a producent a za svoju prácu získal viacero cien Grammy.

Leonardo DiCaprio

Zdroj: flickr

Leonardo DiCaprio je jedným z najuznávanejších hercov v Hollywoode s dlhým zoznamom kriticky uznávaných hereckých výkonov. Okrem iných ocenení získal Oscara, cenu BAFTA a Zlatý glóbus. Medzi jeho pozoruhodné filmy patria Titanic, Revenant a Vlk z Wall Street.

Brad Pitt

Zdroj: flickr

Brad Pitt je popredným mužom v Hollywoode už viac ako dve desaťročia a za svoju prácu získal Oscara, cenu BAFTA a Zlatý glóbus. Je známy svojimi úlohami vo filmoch ako „Fight Club„, „Ocean’s Eleven“ a „Once Upon a Time in Hollywood.“

Dwayne Johnson

Zdroj: flickr

Dwayne Johnson, tiež známy ako „The Rock“, prešiel z úspešnej kariéry profesionálneho zápasníka na jedného z najlepšie platených hercov v Hollywoode. Je známy svojimi úlohami v akčných filmoch, ako je napríklad franšíza „Rýchlo a zbesilo„, ako aj novšou prácou v rodinných filmoch, ako sú „Jumanji“ a „Moana„.

Ryan Reynolds

Zdroj: flickr

Ryan Reynolds je známy svojim komediálnym načasovaním a hral v mnohých úspešných komédiách, ako napríklad „Deadpool“ a „Návrh„. Má tiež úspech v dramatickejších úlohách a je známy svojou prácou vo filmoch ako „Buried“ a „The Amityville Horror„.

Chris Hemsworth

Zdroj: flickr

Chris Hemsworth je známy najmä vďaka úlohe Thora v Marvel Cinematic Universe. Úspech zaznamenal aj v iných akčných filmoch, ako napríklad „Snehulienka a lovec“ a „Extraction„.

Vin Diesel

Zdroj: flickr

Úspech Vin Diesela ako popredného muža vo veľkých filmových franšízach mu zaručili filmy ako „Rýchlo a zbesilo“ a „Strážcovia galaxie„.

Tom Hardy

Zdroj: flickr

Tom Hardy je známy svojimi transformačnými výkonmi a získal uznanie kritikov za svoje úlohy vo filmoch ako „Bronson„, „Mad Max: Fury Road“ a „The Revenant„. Je tiež známy svojou prácou v televízii, vrátane úlohy v seriáli Peaky Blinders.

Joaquin Phoenix

Zdroj: flickr

Za svoju prácu získal Oscara, cenu BAFTA a Zlatý glóbus a je známy svojimi úlohami vo filmoch ako „Joker„, „The Master“ a „Walk the Line„.

Zdroj

Zdravím. Moje meno je Eliška a momentálne študujem veterinárnu medicínu. Napriek tomu ma vždy bavilo písanie, ktoré je mojou záľubou dodnes. Takisto veľmi rada čítam, učím sa a spoznávam nových ľudí. Snažím sa byť vždy milá a usmievavá. Zvyšok voľného času vždy rada venujem zvieratám.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.