Najlepšie seriály a TV shows o policajtoch, aké boli kedy natočené: Cops, Kosti alebo Criminal Minds!

311

Vitajte pri zozname najlepších seriálov a TV shows o policajtoch. V tomto rebríčku nájdete tituly ako Cops, Kosti, Castle alebo Criminal Minds.

Cops

Tento počin je označovaný za predchodcu všetkých reality-šou o policajtoch. Táto akčná a kriminálna TV show vznikla v roku 1989 a má viac než 900 epizód. Učinkovali tu napríklad Burt Lancaster, Andrew Fincher, či John Walsh.

Autor fotografie je classic film scans

Brooklyn 99

Brooklyn Nine-Nine sa radí nielen medzi najlepšie programy o policajtoch, ale aj medzi najlepšie sitkomy všetkých čias. Tento americký komediálny krimi seriál sa natáčal v rokoch 2013- 2021 a hlavnú postavu hral Andy Samberg.

Autor fotografie je david_shankbone

Kosti (Bones)

Známy seriál Kosti má na svojom konte 12 sérií a točil sa v rokoch 2005 – 2017. Ústrednú dvojicu postáv si zahrali David Boreanaz a Emily Deschanel.

Autor fotografie je Genevieve719

Strážca poriadku (Justified)

Pokračujeme ďalším seriálom. Justified sa točil v rokoch 2010 – 2023 a má na svojom konte dovedna sedem sérií. Hlavnú postavu deja stvárnil Timothy Olyphant.

Autor fotografie je Peabody Awards

Hlavný podozrivý (Prime Suspect)

Po reality show a troch seriáloch tu máme prvý a jediný film o policajtoch v tomto rebríčku. Hlavný podozrivý je krimi-dráma a thriller z roku 1991, kde sa hlavných rolí zhostili Helen Mirren, Tom Bell a John Benfield.

Autor fotografie je Gage Skidmore

Právo a poriadok (Law & Order)

Zoznam najlepších televíznych shows o policajtoch musí určite obsahovať Law & Order. Je to jeden z najsledovanejších kriminálnych seriálov sveta. Počas rokov 1990 – 2024 už vyprodukoval dovedna 23 sérií. Hlavné postavy hrali Sam Waterston a Jerry Orbach.

Autor fotografie je Alan Light

Vtierka Castle (Castle)

Castle, u nás Vtierka Castle, je americký krimi-komediálny seriál z rokov 2009 – 2016. Spolu bolo nakrútených osem sérií. Dve najhlavnejšie postavy celého deja si zahrali Nathan Fillion a Stana Katic.

Autor fotografie je forluvofsex

Luther

Luther je dramatický a mysteriózny krimi seriál z Veľkej Británie. Nakrúcal sa v rokoch 2010 – 2019 a má na svojom konte päť sérií. V hlavných úlohách učinkovali Idris Elba, Dermot Crowley alebo Warren Brown.

Autor fotografie je DFID – UK Department for International Development

Spravodlivosť v krvi (Blue Bloods)

Blue Bloods je americký dramatický krimi seriál, ktorý pojednáva nielen o policajtoch, ale je to aj zaujímavá rodinná dráma. Točí sa od roku 2010 a v roku 2024 vyšla už štrnásta séria. V hlavných rolách tu vystupujú Donnie Wahlberg, Bridget Moynahan, Len Cariou a známy herec Tom Selleck.

Autor fotografie je Movie-Fan

Myšlienky vraha (Criminal Minds)

Tento zoznam najlepších TV shows o policajtoch vyhráva počin Myšlienky vraha. V origináli Criminal Minds je americko-kanadský seriál z rokov 2005 – 2023. Má na svojom konte 16 sérií a v ústredných rolách tu hrali Matthew Gray Gubler, Thomas Gibson alebo Shemar Moore.

Zdroj

Tomáš Pajerský
Tomáš sa písaniu článkov a copywritingu všeobecne venuje už 10 rokov. Pravidelne prispieva svojou tvorbou do viacerých kategórii na našom webe a nižšie nájdete zoznam jeho článkov.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre