Najlepšie vianočné filmy zo zahraničia: Toto je TOP 10 z nich!

1397

Len nedávno sme vám priniesli výber najlepších československých vianočných filmov. Dnes vám predstavujeme náš rebríček s názvom najlepšie vianočné filmy zo zahraničia. Pohodlne sa usaďte, začíname.

10 – Grinch

Grinch je bájna zelená postavička, ktorá žije mimo civilizácie a nenávidí Vianoce. Najslávnejšia verzia tejto rozprávky bola vydaná v roku 2000. Vtedy vyšiel animovaný Grinch vyrobený v USA a Nemecku. Hlavnú postavu v origináli nadaboval herec Jim Carrey.

Autor tejto fotografie je Lisa Zins

9 – Vianočná koleda

Vianočná koleda je kniha od Charlesa Dickensa. V roku 2009 bol vytvorený animovaný film s rovnomenným názvom a ten sa takmer okamžite zaradil medzi klasické vianočné filmy. Zaujímavé je, že aj v tomto prípade daboval hlavnú postavu Jim Carrey.

Autor tejto fotografie je Jim_Carrey_horton_hears_a_who_2008.jpg: Jennifer derivative work: Nesnad (talk)

8 – Vianoce na štvrtú

Vianoce na štvrtú poteší najmä tých, ktorí majú radi typické americké komédie. Dej filmu sa odohráva priamo počas vianočných sviatkov a táto snímka z roku 2008 patrí k najobľúbenejším vianočným komédiám. V hlavných úlohách si zahrali Vince Vaughn a Reese Witherspoon.

Autor tejto fotografie je Gage Skidmore

7 – Prázdniny

Film z roku 2006 o dvoch ženách, ktoré si počas sviatkov prehodia bývanie. V hlavných rolách sa predstavilo hviezdne herecké zoskupenie v zložení Cameron Diaz, Kate Winslet, Jude Law a Jack Black. Prázdniny sa radia k najtradičnejším vianočným filmom u nás, aj v zahraničí.

6 – Polárny expres

Polárny expres je animovaný dobrodružný film podľa knihy Chrisa Van Allsburga. Bol vyrobený v USA v roku 2004 a hlavnú postavu daboval Tom Hanks.

5 – Život je krásny

Život je krásny je film staršieho dáta, vyrobený v roku 1946. Patrí však k najvyššie hodnoteným filmom aj na československej filmovej datábaze CSFD, aj na zahraničnej IMDb. Najmä v zahraničí je radený medzi najtradičnejšie a najlepšie vianočné filmy všetkých čias. Hlavnú úlohu stvárnil James Stewart.

Autor tejto fotografie je twm1340

4 – Láska nebeská

Romanticko-dramatická komédia z roku 2003, ktorá bola nakrútená v USA, vo Veľkej Británii a vo Francúzsku. Tento film je napríklad na CSFD 21. najobľúbenejší zo všetkých a patrí v rebríčku medzi 200 najlepších.

3 – Smrtonostná pasca

Asi neexistuje vianočný film, ktorý by viac polarizoval divákov. Na pomyselnú bronzovú priečku dávame akčný thriller z roku 1988 v hlavnej úlohe s Bruceom Willisom. Tento film je veľmi často radený do kategórie vianočných, pretože jeho dej sa odohráva počas sviatkov. Táto nesmrteľná klasika preto nemohla v tomto rebríčku chýbať.

2 – Mrázik

Druhé miesto získala legendárna rodinná rozprávka, bez ktorej si mnohí nevedia predstaviť nielenže Vianoce, ale napríklad ani Štedrý večer, či naopak 1. sviatok vianočný. Mrázik bol nakrútený v roku 1964 v bývalom Sovietskom zväze. Minimálne v našich končinách patrí medzi najväčšie vianočné klasiky a určite sa radí medzi najlepšie vianočné filmy zo zahraničia.

1 – Sám doma

Sám doma vyhráva náš rebríček najlepšie vianočné filmy vyrobené v zahraničí. Rodinná komédia z roku 1990, v ktorej stvárnil hlavnú postavu Macaulay Culkin. V roku 1992 bola natočená druhá časť Sám doma 2: Stratený v New Yorku a tá sa taktiež zaradila medzi najtradičnejšie vianočné snímky.

Za zmienku ešte stoja napríklad filmy Elf (2003) alebo Zázrak na 34. ulici (1994) ktoré sa najmä v zahraničí a primárne v USA tešia veľkej obľube. Tam je tiež tradične radený medzi najlepšie vianočné filmy počin z roku 1993 s názvom Predvianočná nočná mora. Veríme, že sa vám náš rebríček páčil. Prečítajte si tiež článok TOP československé vianočné filmy, ktorý sme vydali pred pár dňami.

Zdroj

Tomáš Pajerský
Tomáš sa písaniu článkov a copywritingu všeobecne venuje už 10 rokov. Pravidelne prispieva svojou tvorbou do viacerých kategórii na našom webe a nižšie nájdete zoznam jeho článkov.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre