5 dievčat, ktoré sa stali najmladšími matkami sveta proti svojej vôli

3145

Takmer každá žena si želá mať vlastné dieťa. Vychovať ho a odovzdať všetky poznatky ktoré sa v živote naučila. Jedným dychom ale treba dodať, že to určite nie je jednoduché. A teraz si predstav, že by sa ti narodil syn v tvojich desiatich rokoch, a rozhodne by to nebolo by to tvoje rozhodnutie. Žiaľ aj takéto smutné prípady sa stávajú.  Dnes sa pozrieme na tie najmladšie matky na svete, ktoré to vo svojom živote rozhodne nemali ľahké.

Lina Medina

Narodená 23. septembra 1933 je najmladšou matkou, ktorá porodila v histórii. Lina otehotnela, keď mala päť rokov a šesť mesiacov.  Rodičia ju vzali do nemocnice, aby lekári preskúmali to, čo považovali za nádor v bruchu.

Ukázalo sa, že Lina bola v siedmom mesiaci tehotenstva a dodnes je Lina Medina najmladšou matkou vôbec. Možno sa pýtaš ako je možné že tak mladé dievča mohlo vôbec otehotnieť? 

Nanešťastie pre Linu nielenže bola znásilnená, ale mala aj zdravotný stav nazývaný predčasná puberta.  Počas predčasnej puberty sa dievča v detstve dostáva do abnormálnej aktivácie hormónov.

Lekári zistili, že Linine pohlavné orgány sú úplne vyrastené a menštruáciu mala už od troch rokov.  Lina porodila cisárskym rezom chlapčeka menom Gerardo. 

Screenshot 20221109 1632392
Zdroj: YouTube Screenshot

Hilda Trujillo

Ďalší tragický prípad znásilnenia a zneužívania rodiny z Peru sa stal 2. decembra 1957. Mala len osem rokov a sedem mesiacov. 

Hida Trujillo sa stala obeťou znásilnenia jej 22-ročného bratranca, ktorého meno nie je zverejnené. Časopis Time uverejnil článok o Hilde a mnohé ďalšie slávne mediálne kanály venovali tomuto prípadu nesmiernu pozornosť.

Správy uvádzajú, že bratranec býval so svojou rodinou v ich jednoizbovom sídle. Polícia muža zatkla, no jeho trest odňatia slobody zostal verejnosti neznámy. Hilda porodila dievčatko a dala jej meno Mária Del Rosario.

Screenshot 20221109 1640142
Zdroj: YouTube Screenshot

Estelle P.

Estelle P. je najmladšou matkou v USA. Iné prípady ako ona sa mohli stať v USA, ale bola jednou z najmladších matiek v USA, ktoré sa objavili vo verejných záznamoch. Jej prípad sa stal v marci 1906.

Záznamy neuvádzajú žiadnu zmienku o totožnosti otca. Nie sú k dispozícii ani úplné informácie o Estelleinom tehotenstve, ktoré by dokázali znásilnenie alebo viktimizáciu incestu. Matka aj dieťa však po pôrodnej skúške zostali zdravé a živé.  Estelle porodila chlapčeka.

Leyla Mafi

Nešťastný, zúfalý a smutný prípad Leyly Mafi ťa nechá bez slov. Tento prípad je z Iránu okolo novembra 1994. Leyla Mafi pochádza z Araku v Iráne. K prostitúcii ju prinútila jej vlastná rodina. Správa sa objavila na Amnesty International Spojeného kráľovstva v rovnaký rok ako sa to stalo.

Layla bola mentálne postihnutá. Jej myseľ mala oneskorený vývoj. Lekárske posudky potvrdili jej mentálny vek okolo osem rokov, keď mala devätnásť rokov. Leyla mala tri deti. Svoju prvorodenú porodila, keď mala deväť rokov a dvojičky mala v štrnástich rokoch.

Aby toho nebolo málo, Layla dostala za nelegálny sex doživotný trest väzenia, aj napriek tomu že do toho bola nútená. Po neúnavnom boji právnika Shadi Sadra sa Laylin trest znížil. Neskôr mala Layla to šťastie, že sa dostala do rehabilitačného centra, kde na ňu dohliadal a staral sa o ňu opatrovateľ.

Screenshot 20221109 1642042
Zdroj: YouTube Screenshot

Sally Deweese

Ďalší prípad z USA sa stal 20. apríla 1834. Sally bola tiež obeťou znásilnenia a patrí medzi najmladšie matky v USA. Sally Deweese bola obyvateľkou Butler County, Kentucky. Doktor Rowelett sa zaoberal jej prípadom.

Porodila zdravého chlapčeka s hmotnosťou 7,75 kila. Nemocničné záznamy ukazujú, že Sally mala úplne narastené prsia v priebehu niekoľkých týždňov po narodení. V dvanástich mesiacoch začala menštruovať.  Stále nevieme, či bola Sally obeťou znásilnenia alebo nie.  Údaje o otcovi dieťaťa tiež nie sú uvedené v záznamoch.

ZdrojAhoj, volám sa Tomáš. Vo voľnom čase sa venujem hudbe, rád športujem a trávim čas s blízkymi. Odmalička som miloval čítať, no neskôr som si našiel záľubu aj v písaní. Preto budem rád, ak vám moje články aspoň trochu spríjemnia deň.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.