Najnebezpečnejší ostrov a stratená civilizácia

2096

island fotografia

Hlboko v Bengálskom zálive, niekde medzi Indonéziou a Indiou, sa nachádza ostrov s bujnou flórou a rozlohou o približne 20% väčšou ako je Manhattan v New Yorku. Toto tajomné miestečko nemá žiadne prírodné prístavy. Ostrov je celý obklopený korálovými útesmi, na ktorých sa skoro každá loď rozpadne. Do dnešného dňa sa ľudstvo tohto ostrova takmer nedotklo. Je nelegálne a hlavne nebezpečné pokúšať sa na tento ostrov dostať.

Tento maličký ostrov môže spočiatku vyzerať ako neobývaný, no v skutočnosti je domovom jednej z posledných civilizácií na Zemi, o ktorej nevieme absolútne nič. Ostrov dostal pomenovanie North Sentinel a kmeň, ktorý tam žije má veľmi prísnu politiku. Ak sa pokúsite na ostrov vkročiť, títo domorodci vám podrežú krky, zabijú vás a nechajú vašu mŕtvolu na pláži. Polemizuje sa aj, či nie sú kanibali.

Dodnes sú všetky fotky ostrova a ich obyvateľov, ktoré nájdete, len z helikoptéry a lode. Neexistuje nikto, kto by vám o nich niečo povedal, kto by sa z ostrova vrátil živý. Nevieme rozlúštiť ich jazyk, pretože sa nepodobá na nič, čo sme doposiaľ počuli a študovali. Títo obyvatelia majú navyše veľmi tmavú pokožku, čo veľa antropológov viedlo k záveru, že sú afrického pôvodu. Otázkou potom ale zostáva, ako by sa tam z Afriky dostali.

ZDROJ

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre