Najnebezpečnejšie zamestnania na svete, máš aj ty niektoré z nich?

2855

Rozmýšľali ste už niekedy nad tým, či aj vaša práca náhodou nepatrí k tým najnebezpečnejším vôbec? Ak áno a nevedeli ste kde ju zaradiť, v tomto zozname nájdete zopár zamestnaní, ktoré patria medzi tie najmenej bezpečné. Na každú spomínanú prácu je potrebná veľká odvaha a samozrejme aj láska a zanietenie robiť niečo takto nebezpečné. Prečítajte si tieto nasledujúce zamestnania vhodné len pre odvážlivcov.

Hasiči

Pri každom jednom zásahu nasadzujú svoj vlastný život. Či už idú do horiacej budovy alebo pracujú pri dopravných nehodách, všade je to nebezpečné. A napr. v USA z 1 milióna hasičov tvorí až 70% neplatených dobrovoľníkov.

firefighters fotografia
Foto od kilt medic

Pokrývači striech

Okrem výšok, v ktorých pracujú, sú tiež v nebezpečenstve kvôli elektrickému prúdu a ohrozujú ich aj rôzne prchavé chemikálie.

roofers fotografia
Foto od Anthony Spratt

Policajti

Policajti musia odpovedať na potenciálne smrteľné výzvy a denne riešiť veľmi stresujúce situácie. Nie sú práve obľúbení a takisto sú niektorí skorumpovaní. No existujú samozrejme aj tí, ktorí idú príkladom ostatným.

police man fotografia
Foto od HotlantaVoyeur

Astronauti

Od začiatku ruských a amerických vesmírnych programov sa podarilo okolo 430 astronautom dostať do vesmíru. Pri 34 úmrtiach je úmrtnosť na úrovni 7,5%, čo predstavuje oveľa vyššie percento, ako mnohé ďalšie profesie zaradené v tomto zozname.

astronauts fotografia
Foto od San Diego Air & Space Museum Archives

Pracovníci v butínku

Miera ujmy zranenia je v tomto zamestnaní vyššia viac ako trikrát v porovnaní s inými výrobnými a spracovateľskými prácami. Tieto zranenia sú často výsledkom rýchlosti, ktorá sa požaduje na montážnej linke.

Slaughterhouse Worker fotografia
Foto od International Livestock Research Institute

Zvárači

Okrem toho, že pri práci zaobchádzajú s vysokými teplotami a kovom, má na zdravie týchto pracovníkov z dlhodobého hľadiska negatívne účinky aj vysoké riziko vdýchnutia rôznych chemikálií.

Odstraňovači bômb

Hoci v niektorých častiach sveta robia túto prácu vojaci, existuje mnoho vojnových oblastí, ktoré boli úplne pokryté v pozemných baniach. Existujú tak aj pracovné miesta na súkromnom trhu, no táto práca vôbec nie je zábava.

Osobný prepravca

Hoci preprava autobusom či vlakom nesie tiež svoje riziká, riadenie rikšú, tuk tuks a taxíkov je ešte nebezpečnejšie. Okrem zjavných nebezpečenstiev z ciest hrozí nebezpečenstvo lúpeže alebo násilia. V Spojených štátoch majú taxikári vysokú mieru úmrtnosti na pracovisku.

personal Transport Drivers fotografia
Foto od Ray in Manila

Baníci

Hoci preprava autobusom či vlakom nesie tiež svoje riziká, riadenie rikšú, tuk tuks a taxíkov je ešte nebezpečnejšie. Okrem zjavných nebezpečenstiev z ciest hrozí nebezpečenstvo lúpeže alebo násilia. V Spojených štátoch majú taxikári vysokú mieru úmrtnosti na pracovisku.

miners fotografia
Foto od Phillie Casablanca

Hlbokomorský rybár

V skutočnosti je to považované za najnebezpečnejšiu prácu na väčšine zoznamov, najmä čo sa týka aljašských rybárov, ktorí lovia kraby. Medzi otvorenými morami, dlhými nocami a kvôli mrazivým teplotám to vôbec nie je ľahká práca.

Drevorubač

Ťažobný priemysel je dlhodobo nebezpečným miestom pre prácu. Nebezpečenstvo pádu stromu, veľké píly a hodiny odpracované v lese dajú zabrať každému robotníkovi. Preto sa toto považuje za najnebezpečnejšiu prácu.

lumberjack fotografia
Foto od Toolstotal

Zdroj: list25

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre