Najneobvyklejšie vražedné zbrane – je priam desivé, čo všetko môže slúžiť ako nástroj smrti

842

Dalo by sa povedať, že najpoužívanejšou zbraňou či už v minulosti alebo v súčasnosti je strelná zbraň, avšak tá nie je vždy po ruke a už vôbec nie je k dispozícii všetkým. A možno chcú byť len ľudia kreatívni a inšpiratívni, keď vymýšľajú nové a nové nápady na zbrane, ktoré by sa dali použiť na zavraždenie človeka. I tak ale v prípade, že sa jedná o zločin z vášne, človek nemá kedy premýšľať a jednoducho vezme prvé, čo mu príde pod ruku. Tak vzniká rozmanitý zoznam plný netradičných smrtiacich nástrojov. Niektoré z nich sú naozaj prekvapivé a možno sa po prečítaní tohto článku budete na ne pozerať celkom inak.

Je to naozaj hrozné a desivé, keď si uvedomíme, ako rýchlo sa môžu predmety dennej potreby zmeniť na vražedné zbrane. 

Bendžo

Stalo sa to v roku 1991 v štáte Ohio, kde 63-ročný muž dobil svoju manželku takým surovým spôsobom, že jej tým privodil smrť – drastické na tom je, že ju dobil za pomoci bendža, pričom mieril na hlavu. Takto sa mu jeden nástroj podarilo zničiť, no ani to ho nemohlo zastaviť – aby svoje dielo dokončil použil ďalšie bendžo. 

Mikrovlná rúra 

white microwave oven turned off
Photo od Erik Mclean na Unsplash

Hoci to znie ako bizarný prípad z vymysleného televízneho seriálu, bohužiaľ je to až príliš pravdivé. V roku 2007 bola China Arnold, žena z Daytonu, obvinená zo zabitia svojho dieťaťa a to obzvlášť krutým a hrôzostrašným spôsobom. Umiestnila ho do mikrovlnnej rúry, kde ho v podstate „uvarila“. 

Chlieb

V roku 1988 bol zabitý muž menom Reginald Hemsley-Doddingdale. Našli ho s veľkou hrčkou na zadnej strane hlavy. Predpokladá sa, že vrah použil starý chlieb tvrdý ako kameň, ktorým svojej obeti rozbil hlavu.

Švihadlo 

white and blue rope on brown soil
Photo od Markus Spiske na Unsplash

V roku 2007 bolo len 5-ročné dievča nájdené obesené vo svojej detskej izbe za pomoci švihadla. Vyšetrovatelia zistili, že matka dievčaťa ani jej stará mama neboli v predpokladanom čase smrti dievčaťa doma a ich 70-ročný sused potvrdil, že v byte s nimi nebývali žiadni muži. 

Veko z WC

Jednalo sa o naozaj brutálny spôsob vraždy. 49-ročný doručovateľ pizze bol odsúdený za to, že zabil 29-ročnú ženu vekom nádržky toalety. Ešte predtým ju však paralyzoval za pomoci paralyzéru.

Udieral ju tvrdým predmetom do hlavy, kým  nezomrela. Poprel však obvinenie, že by ju dusil psím obojkom. Pomocou neho vraj len odtiahol jej telo do neďalekého potoka. 

Krucifix 

gold crucifix on brown wooden fence
Photo od Pro Church Media na Unsplash

V roku 2011 dostala 45-ročná írka Karen Walsh 20 rokov väzenia za napadnutie 81-ročnej ženy, pričom ju ubila krížom na smrť. Tento ohavný čin sa stal práve na Vianoce. 

Struna z gitary

James Paul Harris bol obvinený zo zabitia 49-ročného muža. Podľa svedectva Harris najprv muža strelil do brucha, potom ho dva dni mučil v priestoroch pivnice a nakoniec, pravdepodobne po jeho smrti mu strunou z gitary odrezal hlavu. Svedkovia vypovedali, že Harris si chcel hlavu ponechať a vystaviť si ju. 

Dezertná lyžička 

silver spoon on black surface
Photo od Raul Angel na Unsplash

Pred súd sa postavil muž z Anglicka, závislý na heroíne, ktorého súdili za zabitie rodinného priateľa. Údajne sa povadili kvôli mobilnému telefónu, na čo odsúdený vzal dezertnú lyžičku a vrazil ju svojej obeti do krku – podarilo sa mu trafiť dôležitú tepnu, a tak obeť vykrvácala. 

Činka 

Muž bol obvinený z vraždy priateľa, ku ktorej použil činku na cvičenie. Išlo o vyhrotenie hádky, po ktorej muž kovovou činkou udieral do hlavy obete. 

Zdroj 

Eliška Zuzulová
Zdravím. Moje meno je Eliška a momentálne študujem veterinárnu medicínu. Napriek tomu ma vždy bavilo písanie, ktoré je mojou záľubou dodnes. Takisto veľmi rada čítam, učím sa a spoznávam nových ľudí. Snažím sa byť vždy milá a usmievavá. Zvyšok voľného času vždy rada venujem zvieratám.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre