Najstarší aktívny bodybuilder v Južnej Afrike robí pre mladých ľudí veľké veci

826

Nie nadarmo sa hovorí, že vek nie je dôležitý. Dôležitejšie je to, na koľko rokov sa cítite. Príkladom toho je aj tento neuveriteľný 78-ročný pán, ktorý nie je len fitness hrdinom pre ľudí na internete, ale je tiež hrdinom pre mladých ľudí v jeho meste. Robí totiž veľmi dobrú vec. Calvyn Fortuin zdvíhal závažia už od svojich 14 rokov. Teraz, o 64 rokov neskôr je najstarším súťažným bodybuilderom v Južnej Afrike.

111 1
Zdroj: facebook

Ako to už býva, začiatky boli veľmi ťažké. Pôvodne cvičil so závažiami, ktoré mu vyrobil ešte jeho otec z betónu. Fortuin je na tom momentálne oveľa lepšie, keďže teraz už má pôsobivú domácu posilovňu, kde pracuje tri hodiny denne, päť dní v týždni.

Muž pravidelne pozýva mladých ľudí z okolitého mestečka Heidedal, aby si zacvičili v jeho telocvični a aby tak mali možnosť uniknúť pred nebezpečenstvom, ktoré na nich číha v uliciach. V súčasnosti je mentorom 30 mladých mužov a žien, ktorí využívajú jeho služby.

„Keď máte zdravé telo i myseľ, potom môžete v živote niečo dosiahnuť,“ povedal Fortuin. „Kulturistika je spôsob, ako deti učiť a zároveň ich udržať mimo nebezpečných ulíc. Máme zodpovednosť voči mladým ľuďom, pretože práve oni sú našou budúcnosťou,“ dodáva.

Hoci mu niekedy hovoria, aby už s kulturistikou prestal, on to odmieta. Podľa neho je to spôsob života a tak skoro s tým prestať v úmysle nemá.

Calvyn Fortuin

At 78 years old, bodybuilder Calvyn Fortuin is still competing. Watch how he uses his knowledge and skills to uplift the youth of his community. Read more: http://bit.ly/BNBodybuilderMade possible by Mercedes-Benz South Africa

Zveřejnil(a) Beautiful News dne Neděle 22. července 2018

Zdroj

Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.