Najstarší človek na svete pripisuje svoju dlhovekosť koláčom a sledovaniu sumo zápasov

562

Niektorí majú jednoducho tuhšie korienky ako iný. A či už je to spôsobené zdravým životom alebo veľmi pevným zdravým, ide o veľmi vzácnych ľudí. Máme nového držiteľa svetového rekordu a pozrite sa na jeho príbeh.

Japonský muž sa stal oficiálne najstarším mužom na celom svete vo veku 112 rokov a 259 dní – a svoju šťastnú dlhovekosť pripisuje svojim „sladkým“ zubom a televíznemu programu o sumo zápasníkoch.

Po rozsiahlom výskume jeho pôvodu a získaním dôkazu o jeho veku, sa Masazo Nonaka z Hokkaidó – Japonsko, stal oficiálnym držiteľom svetového rekordu a bol zapísaný do Guinessovej knihy rekordov začiatkom tohto týždňa.

Nonaka, ktorý prežil svoju ženu aj súrodencov sa teší dôchodku, ktorý si užíva so svojou rodinou a dvomi mačkami. Medzi jeho obľúbené minulé alebo terajšie činnosti patrí jedenie koláčov a sladkostí, kúpanie sa v horúcich prameňoch a sledovanie samurajských filmov a sumo zápasov v televízii.

Jeho rodina verí, že dôvodom jeho dlhovekosti je najmä to, že žije život bez stresu – aj keď spotrebúva veľké množstvo cukru.

„Sme veľmi potešení z toho, že máme nového držiteľa svetového rekordu pre najstaršieho žijúceho človeka,“ povedal Craig Glenday, šéfredaktor Guinness World Records. „Výkon pána Nonaka je pozoruhodný – môže nám všetkým dať dôležitú lekciu o hodnote života a tiež to, ako predĺžiť hranice ľudskej dlhovekosti.“

Pred ním držal tento rekord takisto pán z Japonska, ktorý zomrel v roku 2013. Najstaršou osobou, ktorá kedy žila bola 122-ročná francúzska a tá zomrela v roku 1997.

Zdroj: goodnewsnetwork

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre