Najšťastnejšie zvieratko na zemi – quokka – sa stalo novou turistickou atrakciou Austrálie

950
quokka fotografia
Foto od Mr Moss

Tieto zvieratká sú častokrát opisované ako najšťastnejšie zvieratá na svete a pri pohľade na fotografie a selfie s nimi aj pochopíte prečo. Ich veľkosť je podobná mačke a ich chvost pripomína chvost potkana. Tieto nočné zvieratá domácimi nazývané quokky sa vyskytujú iba na území Austrálskeho ostrova Rottnest a ešte niekoľkých ďalších ostrovov v blízkosti západného pobrežia Austrálie.

Ako zviera patriace medzi druh klokanov sa quokka stala hotovou turistickou atrakciou a mnoho turistov sa do týchto končín vydáva práve s cieľom urobiť si fotografiu s týmto priateľským stvorením.

Rovnakým prípadom je aj Campbell Jones, ktorý pri výlete na bicykli naprieč ostrovom stretol jednu malú roztomilú quokku a taktiež sa zastavil pre fotku.

„Hneď ako som zišiel z bicykla, quokka sa rozbehla oproti mne. Šiel som si len dať dole GoPro a to malé zvieratko na mňa skočilo akoby sa snažilo povedať vráť sa.“ hovorí 21 ročný Jones.

„Sú to vážne veľmi priateľské stvorenia. Prišli sme k ním, aby sme si spravili nejaké fotky a zachytili ich krásu. Občas boli ale trošku hanblivé, keď videli toľkých ľudí, ktorí by ich chceli na fotkách,” tvrdia turisti.

Quokkas sú preslávené tým že radi pózujú a nie je problém si s nimi dokonca urobiť aj selfie. Žijú zväčša v bezpečnom prostredí bez ohrozenia predátorov alebo ľudských ciest.

Takže ak náhodou zavítate do krajiny protinožcov, nezabudnite na selfie s maličkým klokanom, pretože by to jemu a určite aj vám urobilo obrovskú radosť.

ZDROJ

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre