7 pravdivých príbehov o najstrašidelnejších lesoch sveta

1341

V tomto článku vás zavedieme do najstrašidelnejších lesov na svete, kde sa pod korunami stromov odohrávajú nezvyčajné a nevysvetliteľné udalosti. Tieto lesy sú preplnené príbehmi o strašidelných stretnutiach, nevysvetliteľných zjaveniach a tajomných zvukoch, pri ktorých vám stuhne krv v žilách. Zoznámte sa so 7 pravdivými príbehmi, ktoré vás vtiahnu do záhadného sveta najstrašidelnejších lesov na tejto planéte. Pripravte sa na neobyčajné putovanie, ktoré vás zanechá s otázkami a husou kožou na tele.

1. Les Hoia-Baciu, Rumunsko

Hoia-Baciu sa nachádza v severozápadnom Rumunsku a je známy ako „Bermudský trojuholník“ Rumunska, pretože sa tu údajne vyskytli zvláštne zmiznutia ako napríklad pastier, o ktorom sa hovorí, že zmizol so stádom 200 oviec alebo päťročné dievča, ktoré tu zmizlo a o päť rokov neskôr sa objavilo bez toho, aby zostarlo. Webová stránka lesa varuje, že návštevníci často „hlásia intenzívne pocity úzkosti a pocit, že sú neustále sledovaní,“ a miestni obyvatelia majú tendenciu držať sa stranou, pretože sa obávajú, že ak by do lesa vstúpili, nikdy nenájdu cestu von.

shutterstock 420323716
zdroj: DANIEL MIRLEA/SHUTTERSTOCK

2. Smolenský les, Rusko

V roku 1943, na vrchole druhej svetovej vojny, nemecké jednotky vtrhli do Smolenského lesa a objavili masový hrob s tisíckami mŕtvych poľských vojakov (podľa niektorých odhadov až 20 000). Nakoniec sa zistilo, že boli zmasakrovaní na príkaz Josifa Stalina. Ak prítomnosť 20 000 stratených duší nie je dostatočne odstrašujúca, potom tragická letecká nehoda, ktorá sa tam odohrala v roku 2010, pri ktorej zahynulo 96 poľských politických, vojenských a obchodných lídrov, takpovediac zatĺkla klinec do rakvy. 

shutterstock 158760089
zdroj: VICTORIA V. RATNIKOVA/SHUTTERSTOCK

3. Long Trail, Bennington, Vermont

Predpokladá sa, že táto 473 kilometrov dlhá turistická trasa je miestom, kde 1. decembra 1946 zmizla študentka Bennington College Paula Jean Weldenová. Nebola však jediná. Štyria ďalší tam zmizli v rokoch 1945 až 1950, pričom sa našlo iba jedno telo. A reči o chodníku, z ktorého srší „čudná strašidelná energiua“, pokračujú dodnes. Weldenovej zmiznutie patrí medzi jednu z najpodivnejších záhad všetkých čias.

Camels hump111
zdroj: wikimedia

4. Doon Hill, Škótsko

Medzi lesy národného parku Loch Lomond a Trossachs v Škótsku patrí Doon Hill, ktorý je známy svojím „Rozprávkovým stromom“, osamelou škótskou borovicou uhniezdenou medzi morom dubov. Predpokladá sa, že strom označuje vchod do podzemného paláca kráľovnej víl, a zdá sa, že to nikto nemal vedieť. Ale v roku 1691 miestny reverend zverejnil toto tajomstvo vo svojej knihe Tajné spoločenstvo elfov, faunov a víl, čím nahneval magických obyvateľov, ktorí prekliali reverenda a o jeho duchu sa hovorí, že tam stále zostáva.

shutterstock 120124288
zdroj: DMITRY NAUMOV/SHUTTERSTOCK

5. Les Blairadam, Škótsko

Ďalším strašidelným lesom v Škótsku je les Blairadam, ktorý bol vo viktoriánskych časoch domovom uhoľnej bane a baníckeho mesta. Návštevníci týchto lesov hlásili zvláštne javy, ako napríklad pocit nevysvetliteľného vzrušenia alebo tvrdili, že ich domáci miláčikovia boli vystrašení. Bývanie v blízkosti lesa nezabránilo rodine Wilsonových v tom, aby si v roku 2008 užili túru a piknik. Keď odišli a neskôr si prezreli fotografie detí, ktoré zachytili, ostali šokovaní: na fotografiách bola zlovestne vyzerajúca postava vo viktoriánskom oblečení, jasne viditeľná, číhajúca medzi stromami.

shutterstock 766232794
zdroj: ANDRZEJ BIENIEK/SHUTTERSTOCK

6. Ostrov bábik, Mexiko

Jedným z najdesivejších miest na svete je La Isla de la Muñecas alebo Ostrov bábik, malý ostrov južne od Mexico City. Ostrov bol pomenovaný pre svoju zbierku bábik, hláv bábik a častí bábik bez tela, ktoré navliekol pozdĺž stromov džungle muž, ktorého prenasledoval pohľad na utopené dievčatko, ktorého telo pred viac ako polstoročím vyplavilo na breh. Pohľad na bábiky je dosť desivý, ale niektorí hovoria, že vysoko nad nimi v korunách stromov počuli, ako si bábiky šepkajú.

shutterstock 723855517
zdroj: AVF71/SHUTTERSTOCK

7. Park Tawau Hills, Malajzia

Tento lesopark v Tawau, Sabah je domovom najvyššieho stromu na svete, žltého meranti a je navštevovaný turistami…ale len cez deň, pretože miestni obyvatelia veria, že v lese straší a duchovia, ktorí tam číhajú, vychádzajú v noci von. Môžete tam ísť, ak sa odvážite, ale očividne sa verí, že tam zmizlo už veľa ľudí, najmä v blízkosti jeho slávneho vodopádu.

426px Table Waterfall at Tawau Hills Park panoramio
zdroj: wikimedia

zdroj

 

Vášnivý cestovateľ, milovník dobrého jedla a človek, ktorý každý deň žije naplno. Prinesiem vám množstvo zaujímavých informácií, rád, takisto zábavy a odreagovania. "Stay tuned" :-)

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.