Aký je najťažší šport na svete? Názory sa líšia, avšak my vám prinášame 11 naozaj tvrdých športov, pri ktorých nebudete namietať 

6632

Od prírody sú športovci súťaživí ľudia. Táto snaha byť najlepší je to, čo im pomáha prekonávať výzvy v tréningu a počas zápasov.

Súťaživá povaha športovcov nie vždy začína a končí len v konkrétnom športe, ktorému sa venujú, ale často chcú súťažiť i s ostatnými športami a ich aktérmi v snahe dokáže, že práve ich šport je ten ťažší a tvrdší. 

Niektorí športovci budú tvrdiť: „Futbal je najťažší šport“, zatiaľ čo iní budú tvrdiť: „Hokej je oveľa ťažší!“ Aký je však naozaj najťažší šport? Je to box alebo MMA? Alebo možno máte na mysli vytrvalostné športy? Kde je ukrytá pravda? 

Športovci a športoví nadšenci sa už dlho pokúšajú hodnotiť športy podľa ich náročnosti v snahe korunovať jeden šport ako najťažší na svete.

Čo robí jeden šport tvrdším ako druhý?

Aj keď rôzni ľudia alebo športové organizácie môžu používať alternatívne kritériá alebo inú pracovnú definíciu „náročnosti“, pokiaľ ide o športové úsilie, zvyčajne si ťažšie športy vyžadujú viac energie, sily, úrovne kondície, vytrvalosti, zapojenia tela, a zručnosti.

Ako môžeme vidieť, je mimoriadne ťažké zoradiť športy podľa náročnosti, pretože existuje toľko faktorov, ktoré je potrebné zohľadniť.

Dokonca aj stránky, ktoré sa pokúšajú o vedecký prístup – priraďujú číselné skóre pre každý faktor každého športu a potom ich zoraďujú na základe výsledného skóre – sú v skutočnosti len oslavovaným subjektívnym hodnotením, ktoré sa vydáva za objektívnu vedu.

Box

photo 1485618609651 5a8bd6efc777 1
Zdroj: unsplash

Vyžaduje si veľa fyzickej zdatnosti, obratnosti, rýchlosti aj zručnosti. 

Ragby

photo 1480099225005 2513c8947aec
Zdroj: unsplash

Je tu veľa zdolávania, úderov a uhýbania a potrebujete rýchlosť, silu i vytrvalosť. 

Ľadový hokej

photo 1545471977 94cac22e71ed
Zdroj: unsplash 

Ľadový hokej je intenzívny. Zahŕňa dlhé hodiny korčuľovania na ľade a vyžaduje rýchlosť, silu a obratnosť, nehovoriac o fyzickom stave potrebnom na udržanie kondície.

Dôležité je i rýchle myslenie pre vytváranie a zmeny stratégie. 

k7wt4pzb 1401933099
Zdroj: unsplash

Vyžaduje si veľa zručnosti, napríklad odrážať loptu pri behu a iba kopať alebo udierať do lopty, aby ste ju prihrali, a je tu veľa zdolávania. 

Vodné pólo 

photo 1621713094126 d515ef249237
Zdroj: unsplash

Musíte míňať energiu na plávanie, sledovanie diania, taktiky, pričom chytáte loptu, prihrávate a snažíte sa skórovať.

Vodné pólo si vyžaduje veľa vytrvalosti, sily, rýchlosti – v podstate každý druh aspektu športovej telesnosti. 

Americký futball

rugby 02
Zdroj: unsplash

Je tam veľa fyzickosti a vyžaduje si veľa sily. Keďže samotná hra netrvá tak dlho nutné sa nevyžaduje vytrvalosť na vysokej úrovni. 

Hurling 

Seamus Callanan and Aidan Harte scaled
Zdroj: unsplash

Vyžaduje obrovskú vytrvalosť, takže aj keď má nižšie skóre v atribútoch ako rýchlosť a telesnosť, stále ide o veľmi náročný šport.

MMA

Mma mixed martial arts japan hit 1314503
Zdroj: unsplash

Zmiešané bojové umenia vyžadujú silnú postavu, obratnosť, rýchlosť a flexibilitu. Je to fyzicky náročný šport, ktorý si vyžaduje veľa atletiky. 

Gymnastika 

photo 1583155778358 9da4eb5e0c1d
Zdroj: unsplash

Gymnastika je často vynechávaná zo zoznamov najťažších športov na svete, ale tento tvrdý šport vyžaduje v podstate všetko – silu, obratnosť, flexibilitu, rýchlosť i zručnosť. 

Basketbal 

photo 1546519638 68e109498ffc
Zdroj: unsplash

Aj keď je basketbal v podstate bezkontaktný šport, takže fyzická zložka je nízka, vyžaduje si vysoký stupeň fyzickej zdatnosti a zručnosti, od šprintu po ihrisku, rýchlych smerových zmien až po streľbu a dribling. 

Zdroj 

Zdravím. Moje meno je Eliška a momentálne študujem veterinárnu medicínu. Napriek tomu ma vždy bavilo písanie, ktoré je mojou záľubou dodnes. Takisto veľmi rada čítam, učím sa a spoznávam nových ľudí. Snažím sa byť vždy milá a usmievavá. Zvyšok voľného času vždy rada venujem zvieratám.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.