Objavte najúchvatnejšie hotelové apartmány na svete

926

Cestovanie je jednou z najzábavnejších vecí, ktoré človek môže robiť. Najlepšou časťou cestovania je vycestovať, spoznať krajinu, nových ľudí a nové kultúry. Teda ak ste extrovert. Ak ste introvert, energia potrebná na to, aby ste sa pustili do toľkých neznámych situácií, znamená časté návraty do hotelovej izby. Tam môžete načerpať nové sily a zresetovať sa na ďalší nápor noviniek. A pomôže, ak hotelová izba nie je sivá a bez života. Zatiaľ čo niektoré hotelové izby vyzerajú ako vypočúvacie cely v Guantáname a niektoré ako osobné kúpele kráľovnej Alžbety, existuje aj tretí typ, ktorý je jednoducho „niečo iné“. Tieto hotelové izby sú divoko jedinečné svojím tvarom alebo výzdobou, alebo dokonca nanovo definujú celý koncept obytných priestorov.

Iglu v arktickom stredisku Kakslauttanen, Fínsko

Stredisko Kakslauttanen Arctic sa nachádza vo fínskom Laponsku, najchladnejšom a najsevernejšom regióne krajiny. Vďaka ikonickým a bohatým snehovým poliam a borovicovým lesom sa táto oblasť stala celosvetovou mekkou vianočných nadšencov. Skrátka, je to takmer tak blízko k severnému pólu, ako sa len dá. Kakslauttanen sa do tohto konceptu výrazne zapája a ponúka obrovské množstvo zimných aktivít a ubytovacích zariadení s arktickou tematikou. Najznámejšou zo všetkých jeho atrakcií sú sklenené iglú. Na poli uprostred zasnežených borovíc ležia rady iglú, každé so svojou samostatne stojacou konštrukciou. Všetky iglú sú jednoizbové a každé má celú kupolu zo skla. To umožňuje jedno z najpohodlnejších pozorovaní oblohy na svete a najmä ponúka úžasný výhľad na polárnu žiaru. Aby Kakslauttanen nebol len na jedno kopyto, ponúka okrem iného aj snežné iglu, zrubové chaty a hybridy – chaty a iglu.

Zdroj: Wikimedia Commons

Giraffe Manor, Kenya

Žirafia usadlosť sa nachádza v Nairobi v Keni na obrovskom súkromnom pozemku, ktorý sa využíva ako útočisko pre africké voľne žijúce zvieratá. Samotná budova vyzerá ako typické kolonizátorské bohatstvo: viacposchodové sídlo v ostrom kontraste s džungľou a pláňami, ktoré ho obklopujú. Panstvo má však vyššie poslanie ako jeho zastaralí kolegovia. V súčasnosti funguje ako chovný/rehabilitačný program pre populáciu ohrozených žiráf Rothschildových a ako hotel, kde sa hostia môžu voľne stýkať s obrovskými cicavcami. Žirafy sa pravidelne zdržiavajú v okolí hotela, a dokonca aj v ňom. Ako všetky zvieratá, aj ony idú tam, kde je potrava, a v kaštieli ich dobre kŕmia. Okná sú strategicky rozmiestnené po celom vonkajšom obvode budovy, aby si žirafy mohli hlavou zobrať pochúťku a príležitostné pohladenie. Samotné izby v hoteli Manor sú nádherné, ale skutočným lákadlom sú aklimatizované priateľské žirafy, ktoré vás privítajú pri večeri alebo odpočinku.

Zdroj: Wikimedia Commons

Utter Inn, Švédsko

Hotel Utter Inn sa nachádza na jazere Malaren vo švédskom meste Vasteras. Celý hotel tvoria dve miestnosti – jedna plávajúca uprostred jazera a druhá pristavaná priamo pod ním. Hotel je prístupný len loďou (samozrejme) a zvonku vyzerá ako kôlňa na náradie alebo mierne nadrozmerný príbytok. Budovu obklopuje paluba, ktorá slúži ako prístavisko. Vo vnútri je horná miestnosť s padacími dverami, ktoré vedú dolu do ponorenej miestnosti, ktorej okná ponúkajú výhľad na kalnú, žltú vodu jazera okolo.

Zdroj: Wikimedia Commons

Stromohotel, Švédsko

Hotel Treehotel sa nachádza v meste Edeforsvagen vo švédskom Laponsku. Je to netradičný hotel pozostávajúci zo siedmich nezávislých domčekov na strome postavených v lese v údolí rieky Lule. Všetky domčeky na stromoch sú jednoizbové ubytovacie jednotky postavené okolo starých ihličnatých stromov a sú vyvýšené nad zemou. Každý zo siedmich domčekov navrhol iný škandinávsky architekt a je to vidieť. Každý je iný ako ten predchádzajúci a všetky sú divoké. Niektoré, ako napríklad The Cabin a The Dragonfly, sú relatívne normálne, s tradičnými, krabicovými exteriérmi a obvyklými tvarmi. Niektoré nie sú normálne vôbec, ako napríklad UFO, ktoré vyzerá presne ako jeho menovec. Ide o veľký chrómový lietajúci tanier podopretý niekoľkými stromami, pod ktorým sa na zem tiahne „vstupná rampa“. Vnútro je jeden veľký kruh s malými priezormi, ktoré hľadia na ľudský svet pod sebou.

Zdroj: Listverse

Hotel Null Stern sa nachádza vo švajčiarskych Alpách a jeho „izby“ sú jedinečné. V skutočnosti sú jedinečnejšie ako všetky ostatné izby. Je to preto, že sedem izieb v Zero Real Estate nemá žiadne steny ani stropy. Sú to postele s nočnými stolíkmi, ktoré sa nachádzajú na jednoduchej podlahe, a to je všetko. Znie to ako najväčší podvod na svete, kým neuvidíte, kde sa izby nachádzajú. Sedem izieb je roztrúsených po švajčiarskych Alpách a všetky majú úchvatný výhľad na okolie – najmä vďaka tomu, že nemajú žiadne stavby, ktoré by im prekážali. Zasnežené hory a rozkvitnuté kopce sú viditeľné na míle ďaleko. Vďaka tomu sú izby Zero Real Estate v istom zmysle dokonalým spôsobom, ako sa rozložiť pod hviezdami. Možno najlepšia časť je, že každá izba má aj plný servis od „komorníka“, v tomto prípade miestneho obyvateľa, ktorý chodí do izby a ponúka jedlo a nápoje. Ak to počasie dovolí, tieto izby sú veľmi príjemným zážitkom.

Zdroj

Michaela Hric
Ahoj, volám sa Michaela. Veľmi rada čítam, cestujem, varím, no a samozrejme píšem. Prajem príjemné čítanie :)
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre