Najväščí šťastlivci na svete, ktorí ušli sedemkrát smrti či štyrikrát vyhrali v lotérii

4210

Niektorí ľudia majú jednoducho šťastie. Tí nasledujúci sú dôkazom, že osud sa s nami občas poriadne zahrá a prinesie nám do života situácie, o akých by sa nám ani nesnívalo. Ale kto má šťastie, nemá sa čoho obávať.

Edwin E. Robinson

pixabay.com, CC0 Public Domain

Pravdepodobnosť, že vás zasiahne blesk je asi 1:12 000. Pre slepého a hluchého 62-ročného Edwina Robinsona však bola 100 %. Robinson hľadal na poli za domom svoje stratené kura, pričom mal v ruke hliníkovú slepeckú paličku. Vo chvíli, keď začalo pršať, skryl sa pod jediný strom v okolí. Tu ho zasiahol blesk a na 20 minút ho úplne omráčil. Robinson sa následne vrátil domov a od únavy šiel spať. Po prebudení zistil úžasnú vec. Videl a počul! Po lekárskom vyšetrení doktor potvrdil, že znovunadobudol sluch aj zrak a že pravdepodobne prežil vďaka topánkam s gumennými podrážkami, ktoré mal pri incidente obuté.

Joan R. Ginther

pixabay.com, CC0 Public Domain

Vedeli ste, že vás skôr zasiahne asteroid ako to, že vyhráte v lotérií? Tento fakt ale neplatil pre Joanu Gintherovú. Počas svojho života vyhrala veľké sumy peňazí až 4 krát! Prvý krát to bolo 5,4 milióna dolárov, a potom 2 milióny. Už o dva roky na to zase vyhrala – 3 milióny dolárov a v roku 2008 závratných 10 miliónov.

Tsutomu Yamaguchi

pixabay.com, CC0 Public Domain

Počas druhej svetovej vojny pracoval Tsutomu Yamaguchi ako zamestnanec Mitsubishi Heavy Industries. Práve kvôli svojej práci musel často cestovať a inak tomu nebolo ani v jeden osudný deň. V roku 1945 bol na služobnej ceste v Hirošime, keď bola na mesto zhodená atómová bomba. Zázračne tento útok prežil a rýchlo sa vrátil domov k svojej rodine v Nagasaki. Tu však bola zhodená ďalšia atómová bomba, ale i túto katastrofu prežil. V roku 2009 ho Japonsko oficiálne uznalo ako jediného človeka na svete, ktorý prežil dva výbuchy jadrových bômb. Zomrel vo svojom dome v Nagasaki 4. januára 2010.

Teri Preecová

pixabay.com, CC0 Public Domain

Ustrice sú obľúbeným pokrmom mnohých ľudí vďaka ich vynikajúcej chuti, štruktúre a cene. Dokonca sa tvrdí, že fungujú ako afrodiziakum. Ich milovníčkou je aj Teri Preecová, ktorá si ustrice kúpila v Tescu za minimálnu cenu. V jednej z nich ale našla perlu! Stala sa tak jedným človekom z milióna, ktorému sa to podarí. Z perly si dala vyrobiť prsteň ako symbol obrovského šťastia, ktoré sa k nej dostalo.

Frane Selak

pixabay.com, CC0 Public Domain

Najväčším šťastlivcom v nešťastí je bezpochyby Frane Selak. Tento muž ušiel smrti neuveriteľných sedemkrát. Od roku 1962 až do roku 1995 prežil vykoľajenie vlaku, pád lietadla, haváriu autobusu, postrelenie sa zbraňou a dve autohavárie. Po tomto všetkom naňho šťastena stále nezabudla a v roku 2003 vyhral dva dni po svojich narodeninách 1,1 milióna dolárov.

zdroj

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre