Najvyššia budova sveta828-metrová Burj Khalifa zmenila počas jedného dňa svoju tvár. Vyobrazili totiž na nej fotografiu premiérky Nového Zélandu Jacindy Ardern, ktorá na nej objímala smutnú ženu po teroristickom útoku v Christchurch.

Všetko sa to udialo tento piatok. Šejk Mohammed, ktorý je zároveň premiérom Spojených arabských emirátov, sa k tejto téme vyjadril na svojom Twitteri, kde Jacinde poďakoval za jej veľkú podporu. Slovo “mier” bolo vyznačené nad obrázkom v angličtine a arabčine. Týmto spôsobom si uctili 50 ľudí, ktorí prišli pri teroristických útokoch o život.

Mnoho ľudí odpovedalo na šejkov tweet, jeden z odpovedajúcich napríklad napísal: “Naša premiérka takto reprezentuje a hovorí zo sŕdc všetkých ľudí z Nového Zélandu.” Ďalší sa pridal: “Kiežby sme všetci my ostatní mohli nasledovať tento úžasný príklad a naučiť sa šíriť lásku a nie nenávisť.” Mnohí sa zhodil na tom, že týmto gestom vyjadrila lásku k moslimom.

V nešťastný deň, ktorý sa odohral 15.3.2019, došlo k dvom teroristickým útokom, pričom prvý sa odohral v mešite Al Noor v centrálnom Christchurch a druhý v islamskom centre Linwood. Po týchto otrasných útokoch sa premiérka Jacinda vyjadrila, že v krajine zakážu všetky druhy poloautomatických zbraní, pričom dodala, že nové právne predpisy budú zavedené do praxe už 11. apríla. Podľa jej slov sa história krajiny nadobro zmenila. Vláda tak pristúpi k odkúpeniu zbraní od ich súčasných majiteľov a počíta sa, že ich to bude stáť približne 138 miliónov dolárov. “To je cena, ktorú musíme zaplatiť, aby sme zabezpečili bezpečnosť našich komunít,” dodala premiérka Nového Zélandu.

Zdroj

Zanechať komentár

avatar
  Subscribe  
Upozorniť