Najzábavnejšie filmy všetkých čias? Toto je TOP 10!

399

Zahraničný portál List Verse priniesol zaujímavý zoznam, ktorý mapuje najzábavnejšie filmy všetkých čias. Toto je ich TOP 10! Je niečo, čo podľa vás v rebríčku chýba?

Monty Python a Svätý Grál (Monty Python and the Holy Grail)

Zoznam najzábavnejšie filmy všetkých čias otvárame britským filmom z roku 1975. Je to dobrodružná komédia, kde si hlavné úlohy zahrali Graham Chapman, John Cleese alebo Eric Idle.

Autor tejto fotografie je Eric Koch / Anefo

Pripútajte sa, prosím! (Airplane!)

Pripútajte sa, prosím! je americká komédia z roku 1980. V hlavných rolách učinkovali Robert Hays a Julie Hagerty, ale zahral si tu napríklad aj Leslie Nielsen, ktorého práve tento film katapultoval medzi hviezdy komediálneho žánru.

Autor tejto fotografie je Movie-Fan

Caddyshack

List Verse medzi najzábavnejšie filmy všetkých čias zaradil aj snímku Caddyshack z roku 1980. Je to americká športová komédia, kde si hlavné postavy zahrali Chevy Chase, Rodney Dangerfield, Michael O’Keefe, či Bill Murray.

Autor tejto fotografie je Nathan Congleton

Bláznivá strela: Z archívu policajnej jednotky (The Naked Gun)

Už druhý film v tomto zozname, kde hral Leslie Nielsen. The Naked Gun je akčná krimi-komédia z roku 1988 nakrútená v USA. Okrem spomenutého Nielsena tu hrali ešte Priscilla Presley alebo George Kennedy.

Vianočné prázdniny (National Lampoon’s Christmas Vacation)

Toto je americká vianočná komédia z roku 1989, kde si hlavnú postavu zahral Chevy Chase. Aj on sa už druhýkrát objavuje v tomto rebríčku. Tento film dodnes patrí medzi najväčšie klasiky nielen v rámci komédií, ale aj vianočných filmov.

Autor tejto fotografie je Alan Light

Špionátor (Austin Powers: International Man of Mystery)

Špionátor je akčná a dobrodružná komédia z roku 1997. Film sa nakrúcal v USA a v Nemecku. Ústredné postavy stvárnili Mike Myers, Elizabeth Hurley alebo Michael York.

Autor tejto fotografie je Alan Light

South Park: Peklo na Zemi (South Park: Bigger, Longer & Uncut)

South Park: Bigger, Longer & Uncut je animovaná komédia z roku 1999. Dodnes patrí medzi najkultovejšie klasiky v rámci svojho žánru a medzi najzábavnejšie filmy všetkých čias.

Hlásateľ správ: Príbeh Rona Burgundyho (Anchorman: The Legend of Ron Burgundy)

Pomyslené bronzové miesto v zozname najzábavnejších filmov získava snímka Anchorman: The Legend of Ron Burgundy. Je to americká romantická komédia z roku 2004. V hlavných rolách vystupovali Will Ferrell, Christina Applegate, či Paul Rudd.

Autor tejto fotografie je Eva Rinaldi Celebrity Photographer

Borat

Tento film u nás vyšiel pod názvom Borat: Nakúkanie do ameryckej kultúry na objednávku slavnoj kazašskoj národa. Je to americká komédia z roku 2006, kde hlavnú postavu stvárnil Sacha Baron Cohen.

Autor tejto fotografie je ellasportfolio

Superbad

Tento rebríček s názvom najzábavnejšie filmy všetkých čias vyhráva snímka z roku 2007. Superbad je americká komédia, kde tri hlavné úlohy hrali Jonah Hill, Michael Cera a Christopher Mintz-Plasse.

Zdroj

Tomáš Pajerský
Tomáš sa písaniu článkov a copywritingu všeobecne venuje už 10 rokov. Pravidelne prispieva svojou tvorbou do viacerých kategórii na našom webe a nižšie nájdete zoznam jeho článkov.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre