Najzáhadnejšie objekty z celého sveta – Veci, nad ktorými si hlavu budeme lámať ešte veľmi dlho

8045

Dnes máte možnosť si prezrieť zopár tých najzáhadnejších objektov a je len na Vás, ako sa k tomu postavíte. Hrozné prekliatia, alebo len neuveriteľné náhody?

Elmo

Od roka 1996 je táto bábka známa pre mnohých ľudí. Po istej dobe bolo začané masové vyrábanie a pri každej bábke sa dalo naprogramovať meno majiteľa. Jedna bábka však bola trošku iná. V roku 2008 ju dostal dvojročný chlapec James Bowman. Bábka namiesto obyčajného vyslovenia mena opakovane hovorila „Kill James!“, čo v preklade znamená „Zabiť Jamesa!“. Vystrašená matka nakoniec bábku vyhodila.

Elmo photo
Foto: JeepersMedia

„Hope Diamond“

Predpokladá sa, že tento klenot je starší ako 1,1 miliardy rokov a jeho hodnota presahuje 200 miliónov dolárov. Momentálne je však bezpečne uložený v Smithsonianskom prírodovednom múzeu. Hovorí sa, že každý jeho nositeľ bude prekliaty. Existuje dokonca mnoho príbehov, ktoré to majú dokazovať.Hope Diamond photo

Busbyho kreslo

Toto kreslo mal v roku 1702 údajne prekliať vrah Thomas Busby ešte predtým, ako bol popravený za vraždu svojho svokra. Toho zaškrtil práve pri sedení na tomto kresle. Kliatba hovorí o tom, že ktokoľvek si na to kreslo sadne, zomrie. Mohla by to byť vymyslená historka, keby neexistovalo mnoho dôkazov o smrtiach na tomto kresle. Tak čo, sadli by ste si?

Obraz „Plačúci chlapec“

Obraz, resp. kolekcia obrazov pochádzajúcich z Anglicka z 50. rokov od maliara Bruna Amadia nie sú len také obyčajné. Hovorí sa, že spôsobujú požiare. Táto historka vznikla na základe istej skutočnosti, keďže po mnohých požiaroch sa práve tieto obrazy našli nedotknuté a nepoškodené.

Terakotová armáda

V roku 1974 sedem roľníkov kopali studne pre svoju dedinu. Namiesto toho našli 2,200 rokov starú terakotovú armádu. Keď sa o nej dozvedela čínska vláda, dala zbúrať celú dedinu, len aby našla všetko. Okrem toho sa hovorí, že keď sa Čína ocitne v nebezpečenstve, spolu s Terakotovou armádou povstane aj ich vodca a stvoriteľ, Džingischán.The Terracotta Army photo

Tutanchamonova hrobka

Howard Carter v roku 1935 otvoril asi najslávnejšiu a zároveň najzáhadnejšiu hrobku egyptského panovníka. Na vstupe do hrobky bolo napísané varovanie, ktoré znelo približne: „Kto do hrobky vojde, smola, choroba, alebo smrť ho pristihne!“. Niektorí sa ho zľakli a ušli. Tí odvážnejší do nej vstúpili. Za pár dní padla prvá obeť. Finančný podporovateľ odkrývania hrobky, Lord Carnavon zomrel po nákaze od komára. Ešte v tom roku bolo evidovaných ešte ďalších 20 úmrtí robotníkov podieľajúcich sa na odkrývaní. Ale prečo potom nezomrel aj samotný Carter?

Ötzi

Táto zľadovateľá mŕtvola bola nájdená v roku 1991 v talianskych Alpách. Predpokladá sa, že mohla žiť ešte 3,300 rokov pred Kristom. Čo je zvláštne, sú úmrtia údajne ňou spôsobené. Objaviteľ Helmut Simon zomrel po páde z cesty, súdny patológ zomrel pri ťažkej autonehode a ďalší prítomný horolezec, Kurt Fritz, zomrel pri lavíne.

Ötzi photo
Foto: blondinrikard

„Little Bastard“ Jamesa Beana

Porsche 500 Spyder, alebo inak, prekliate vozidlo. Najprv zabilo svojho pôvodného majiteľa, no to mu nestačilo. Opravujúcim automechanikom rozdrvilo nohy. Istý lekár, ktorý kúpil motor z tohto vozidla, zomrel pri autonehode. Človek, ktorý kúpil prepravku, bol ťažko zranený pri nehode. Pneumatiky auta vybuchli súčasne a ťažko zranili majiteľa. A aby toho nebolo málo, nákladný automobil prevážajúci plech od auta havaroval a vodič zomrel. Chcete sa povoziť?

Telefónne číslo „+359 888 888 888“

Aj keď tel. číslo nie je objekt, určite do tohto zoznamu patrí. Totiž ktokoľvek, kto takéto číslo niekedy vlastnil, zomrel náhlou, alebo ťažkou smrťou…

Dybbukova skrinka

V židovskom folklóre Dybbuk predstavuje démona, ktorý prináša nešťastie. Hovorí sa, že jeden z tých šťastlivcov, čo prežil holokaust, privolal tohto démona a podarilo sa mu ho umiestniť do vínnej skrinky. Istý Kevin Mannis v roku 2001 kúpil túto skrinku a začal mať nočné mory o diabolských čarodejniciach. Mannis dal skrinku svojej matke a tá ešte v ten deň utrpela mŕtvicu. Ďalším majiteľom sa zase snívalo o človeku menom Jason Haxton. Bol to jej pôvodný majiteľ.

Zrkadlo z Myrtles Plantation

Toto panstvo je považované za jedno z najstrašidelnejších miest v Amerike a rovnako na celom svete. Stalo sa tu vyše 10 vrážd, ale to nie je všetko. Tradíciou je, že po každej smrti sa musia zakryť všetky zrkadlá. V prípade otrávenia Sary Woodruffovej tak ale nebolo, preto sa má v jednom zo zrkadiel objavovať, spolu so svojimi deťmi.The Myrtles Plantation Mirror photo

Šaty Anny Bakerovej

Naháňali Vás už niekedy šaty? Že nie? Ak si to chcete vyskúšať, choďte sa pozrieť Baker Mansion Museum. Najlepší čas je vraj počas splnu, vtedy sa šaty objavujú najčastejšie. Dokonca mala byť táto paranormálna činnosť natočená na videu. No kto vie…

Kreslá na zámku Belcourt

Jedná sa o dve kreslá, ktoré majú byť využívané duchmi. Návštevníci mávajú nepríjemné pocity chladu a je potvrdené, že niektorí boli z nich aj vystrčený (?magickou silou?). Ďalší zas tvrdia, že majú pocit, ako keby na niekom sedeli.

Bábika Robert

Zas nejaký zlý duchovia… Vytvoril ju maliar Robert Eugene Otto a prvým (zároveň jediným) majiteľom bol istý bohatý muž, ktorého neskôr vďaka Voodoo zabil vlastný služobník. Zas raz náhoda?

Robert The Doll photo
Foto: Key West Wedding Photography

Bábika Pupa

Vyrobená podľa obrazu pôvodného majiteľa, alebo skôr majiteľky. Tá ju mala údajne stále vláčiť so sebou a mala sa s ňou aj rozprávať. Keď majiteľka v roku 2005 zomrela, bábika bola umiestnená do sklenenej vitríny, kde sa jej ale očividne nepáčilo. Bábika mala klepať na sklo vitríny, meniť pozíciu, výrazy tváre a premiestňovať veci okolo nej.

Bábika Letta

Veľmi podobný prípad ako bábika Pupa, len s jediným rozdielom. Má v nej byť schovaný duch utopeného chlapca. Bábika má spôsobovať dážď a v ľuďoch smútok. Nemajú ju radi ani psy, ktoré sa ju snažia roztrhať. Letta sa taktiež sama pohybuje a keď ju držíte, občas preukazuje pulz. Eh…

Bábika Annabell

Myslím, že na toto ste všetci od začiatku čakali, takže tu je jej príbeh… V roku 1970 kúpila istá žena svojej dcére Anne študujúcej medicínu túto bábiku. Zo začiatku bola bábika normálna, ale keď Anna a jej spolubývajúca na istý čas odišli, po návrate našli bábiku na inom mieste a v inej polohe. Po istom čase sa začali objavovať odkazy ako „Help us“ („Pomôž nám“). Inokedy bola zas bábika postriekaná krvou a tak sa jej Annina kamarátka pokúsila zbaviť, čo však nevyšlo. Bábika ju začala prenasledovať v nočných morách a mala sa ju pokúsiť zaškrtiť. Po tomto incidente spolubývajúce vyhľadali Warrenovcov, podľa ktorých bábika pochádza z pekla. Bola umiestnená do okultného múzea Warrenovcov, kde sa jej aktivity prestať ale nemali… (použité ako ilustračný snímok)

zdroj: list25

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

1 Komentár
Najhodnotnejšie
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre
Donko
16. júla 2017 20:11

Psi sa snažia bábiku roztrhať ? :O no to je mi ale neuveriteľné :D :D