Najznámejší gigant, ktorý sa s nami hrá od roku 1945

243

Výrobcovia a vynálezcovia hračiek používajú patenty na užitočné a dizajnérske technológie spolu s ochrannými známkami a autorskými právami. Pričom viaceré z nich si tak ochraňujú všetky typy duševného vlastníctva.

Toys fotografia

Takto sme sa hrávali v minulosti

Hračky sa vo veľkom začali vyrábať až po 30. rokoch 20. storočia, kedy sa zaviedla automatizácia, parníky a vlaky. Rozšírila sa tak distribúcia a doprava všetkých druhov tovaru, ktorým sa pomaly stávali aj hračky. Prvé „hračkárstva“ začali na výrobu týchto zábavných predmetov používať drevo, cín alebo inú liatinu, ktorá sa dostala do nejednej domácnosti. Charakter dnešných sa v mnohých prípadoch s touto históriou ani nedá porovnať. Dôležité ale je, že radosť a potešenie robia deťom rovnako a stále.

 

„Ako od Mattela“

Dobrým príkladom súčasného výrobcu hračiek je medzinárodná spoločnosť Mattel. Výrobcovia pod touto značkou zaplavili svojimi výrobkami takmer celý svet a možno aj u vás doma sa nejeden originálny kúsok s týmto logom určite nájde. Okrem výroby hračiek sa táto spoločnosť zaoberá aj špeciálnym výskumom a vývojom v oblasti hier. Deti sa predsa prostredníctvom nich a správne vybaveného prostredia rozvíjajú. Zvyšuje sa tak ich kreativita a kognitívne schopnosti .

Opäť jedna z garážových firiem

Spoločnosť Mattel začala s výrobou v roku 1945, čo bolo v povojnovom období viac než nutné. Jedna z ďalších garážových firiem patriaca Haroldovi Matsonovi a Elliotovi Handlerovi. Ich obchodné meno „Mattel“ je kombináciou prvých písmen z priezviska a krstného mena.

Prvými produktmi boli paradoxne rámiky na obrazy, až neskôr sa pustili do výroby nábytku a hračiek. Základom ale je, že ich silné logo a firemná kultúra stavali na základoch, ktoré vydržali až do súčasnosti.

 

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre