Animované seriály, ktoré sme ako deti milovali a nedočkavo čakali na každú novú časť 

9499

Kreslené seriály, ktoré boli neodmysliteľnou súčasťou nášho detského života. Vstávali sme s nimi aj zaspávali. Tešili sme sa na ne, oddychovali pri nich, ale sa aj veľa naučili. Tu sú tie najznámejšie z nich, ktoré muselo poznať každé dieťa. 

Zaspomínajte si spolu s nami a dajte nám vedieť, ktorí bol váš najobľúbenejší. 

Bol raz jeden život 

Zdroj: freepik

Náučný animovaný seriál z roku 1987 z francúzskej produkcie bol určený najmä pre deti, no pre svoju náučnosť, ktorá bola dokonale vyvážená s hravosťou si ho s radosťou pozreli i dospelí. Kto by nechcel nechcel vedieť ako funguje ľudské telo, ako vyzerá zlomenina, zápal či infekcia, ako fungujú pľúca a dýchanie alebo svaly. Do toho pútavá zvučka a zakaždým nový zaujímavý a dobre známy príbeh z reálneho života každého dieťaťa. 

Gumkáči 

Zdroj: freepik

Americký animovaný televízny seriál vytvorený spoločnosťou Walt Disney v roku 1985. Kto by si nepamätal na slávny gumidžús, vďaka ktorému mohli Gumkáči skákať a tak veľmi rýchlo ľahko a zábavné ujsť každému nepriateľovi? Žili pod zemou a ich jedinými ľudskými priateľmi bola Klára z kráľovskej rodiny a jej kamarát Krištof. Hlavným nepriateľom bol knieža Igor. 

Káčerovo 

Zdroj: freepik

Prvýkrát sa objavilo na obrazovkách v roku 1987. Slávne známy strýko Držgroš, ktorý najviac zo všetkého miloval svoje peniaze a jeho synovci Lui, Dui a Hui, ktorí sa rozhodne nenudili a každý deň ich čakalo nové dobrodružstvo v boji proti podliakom a zloduchom.

Rýchla rota 

Zdroj: tvarchiv

Milý seriál, ktorý si isto našiel svojich obdivovateľov a stal sa obľúbeným u mnohých detí. Vynálezkyňa a mozog každej operácie Gadgetka, Monty, ktorý sa často dostával do problémov pre svoju lásku k syru a veselá dvojica Chip a Dale, ktorá si musela svojim vtipom a roztomilosťou získať každého. 

Tom a Jerry

Zdroj: YouTube

Snáď nie je dieťa, ktoré by nepoznalo túto priam ikonickú tragikomickú dvojicu, ktorá divákov zabávala už od roku 1940! Nikdy sa nekončiaca naháňačka medzi tak trochu hlúpym, prchkým kocúrom Tomov a nadmieru prefíkaným, šikovným a múdrym myšiakom Jerrym. 

Simpsonovci 

Zdroj: freepik

Obľúbený seriál skôr u starších detí pomaly vstupujúcich do veku dospievania a dospelých. Žlté postavičky a ich obyčajný život a riešenie dobre známych problémov v malom mestečku Springfield. Lenivý, grgajúci Homer ako otec rodiny, starostlivá mama Marge s tak trochu podivným dieťaťom Maggie, nezbedný Bart a inteligentná Líza.

Bob a Bobek

Zdroj: freepik

Československý animovaný seriál, ktorý uzrel svetlo sveta v roku 1979. Hrali v ňom dvaja roztomilí králici s bielym kožúškom – Bob a Bobek, ktorí žili a cestovali v čarovnom kúzelníckom klobúku. Seriál, ktorý sa začínal notoricky známou a nie pre každého obľúbenou vetou „Vstávať a cvičiť!” po ktorom nasledovala krátka ranná rozcvička. Takto sa začínalo každé nové dobrodružstvo. 

Pat a Mat

Zdroj: freepik

Dvaja dobrí priatelia, ktorých životným poslaním a náplňou je premýšľať ako si veci uľahčiť, zjednodušiť alebo opraviť. Pritom sa im však podarí ešte viac zničiť. Ich neuskutočniteľné a absolútne absurdné nápady bavia svet už od roku 1976.

Ferdo Mravec 

Zdroj: tvarchiv

Animovaná rozprávka o dobrodružstvách veselého Ferda Mravca s červenou bodkovanou šatkou a jeho priateľoch – Truhlíkovi a Gvendolínke. Odvážny  inteligentný a vždy pripravený a ochotný pomôcť iným. Nemecký seriál, ktorý mohli prvé deti vidieť už v roku 1984. 

Včielka Maja

Zdroj: YouTube

Každému je dobre známe, že zvučku naspieval nezabudnuteľný Karel Gott. Prvýkrát vyšiel seriál v roku 1975 a zobrazoval malú odvážnu včielku Maju a jej dobrého kamaráta večne unaveného alebo hladného Vilka. 

Zdroj 

Eliška Zuzulová
Zdravím. Moje meno je Eliška a momentálne študujem veterinárnu medicínu. Napriek tomu ma vždy bavilo písanie, ktoré je mojou záľubou dodnes. Takisto veľmi rada čítam, učím sa a spoznávam nových ľudí. Snažím sa byť vždy milá a usmievavá. Zvyšok voľného času vždy rada venujem zvieratám.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre