Narodila sa bez rúk a napriek tomu zbiera ocenenia z písacích súťaží

325

Niekedy sa sťažujeme na úplne banálne veci, ktoré v skutočnosti problémom ani nie sú. Neuvedomujeme si, že na svete existuje množstvo ľudí s rôznymi chorobami. A veľká časť z nich sa svojmu osudu odmieta poddať. Naopak, oni s ním bojujú a naozaj úspešne. Prečítajte si nasledujúci inšpiratívny príbeh malej dievčiny.

Možno ste už o mene Anaya Ellick počuli. O tejto deväťročnej dievčine sa pred dvomi rokmi písalo na takmer všetkých titulkách národných časopisov a novín kvôli víťazstvu v súťaži. A nielen to, prvé miesto získala napriek tomu, že nedokáže písať rukou.

Photo by youtube

Dievčatko je len 3. prípadom v štáte Virginia s takouto chorobou. Narodila sa úplne bez prstov a dlaní. No aj tak sa dokázala naučiť písať. A nie len to.

Najprv získala v roku 2016 prestížnu Nicholas Maxim Special Award za dokonalý rukopis. A tento rok získala ďalšie ocenenie, a to v národnej súťaži písania s názvom Zaner-Bloser, ktorá je určená pre študentov. Túto cenu udeľuje štát na vnútroštátnej úrovni.

Photo by youtube

„Ľudia mi hovorili, že sa mi to nemôže podariť a ja som im len povedala, že to dokážem.“

V tomto videu môžete vidieť, ako dievčatko funguje:

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre