Z fádnych stien po celom svete vytvára nádherné umelecké diela. Tu je 10 najkrajších

4301

Už viac ako pätnásť rokov využíva renomovaný umelec zvaný Mantra svoj talent na niečo nezvyčajné. Realizuje sa na stenách miest, kde vytvára obdivuhodné nástenné maľby. Uviedol, že sa týmto druhom umenia dokáže svojím spôsobom zapojiť do života komunita a okolia, čo sa mu mimoriadne páči.

Zdroj: Mantra/deMilked
Zdroj: Mantra/deMilked

Motýle majú v jeho umeleckom repertoári špeciálne miesto. Počas detstva stráveného vo Francúzsku bol hlboko fascinovaný prírodou, najmä vtákmi a hmyzom. Pozorovanie ich správania a interakcií podnietilo jeho zvedavosť a jeho celoživotný záujem o hmyz.

Zdroj: Mantra/deMilked
Zdroj: Mantra/deMilked
Zdroj: Mantra/deMilked

Vďaka detailnému pozorovaniu a štúdiu objavil symbolickú a estetickú krásu motýľov. Zistil, že svojou jemnou krásou a premenlivým životným cyklom predstavujú milióny rokov evolúcie. Práve táto téma ho fascinovala najviac. V dôsledku toho si vybral motýle ako hlavný predmet svojich umeleckých diel, čím spojil svoju vášeň prírodovedca a umelca.

Zdroj: Mantra/deMilked

Zdroj: Mantra/deMilked

Jeho nástenné maľby často pokrývajú celé budovy a vytvárajú pôsobivý rozsah jeho diel. Sám umelec prezradil, že v ich tvorbe nachádza veľkú radosť. Majú výrazný vplyv na svoje okolie a sú dobre viditeľné. Samozrejme, práca na takýchto dielach so sebou prináša aj nemalé výzvy. Problematické môžu byť faktory, ako sú poveternostné podmienky, výška, nebezpečenstvo, štruktúra steny alebo dokonca potrebné vybavenie. Zdôraznil však, že pri prekonávaní týchto výziev je dôležité plánovanie, príprava, flexibilita, vášeň a disciplína. Tým, že predvída možné problémy a je dobre pripravený, zabezpečuje vo väčšine prípadov hladký priebeh.

Zdroj: Mantra/deMilked
Zdroj: Mantra/deMilked

Prostredníctvom svojich malieb motýľov nielenže mení fyzický vzhľad budov, ale zároveň vyzýva divákov, aby sa zamysleli nad krásou a evolúciou prírody. Jeho oddanosť remeslu a schopnosť spojiť vášeň pre prírodu s umeleckým prejavom slúžia ako inšpirácia pre začínajúcich umelcov na celom svete.

Zdroj

Ivana Božiková
Zdravím, volám sa Ivana a študujem filológiu v Banskej Bystrici. Rada čítam, píšem, zisťujem a vymýšľam, cestujem, spoznávam, smejem sa a nepohrdnem ani dobrým jedlom. Teší ma!
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre