Nedávno uzreli svetlo sveta unikátne fotografie najvyššieho muža, aký kedy žil

1839

22. februára 1918 sa narodil zdravý chlapec menom Robert Wadlow. Hoci nikto nemohol očakávať, že zdanlivo normálny chlapček vyrastie na najvyššieho muža na svete. Robertov mimoriadny rast bol poháňaný tzv. hyperaktívnou hypofýzou. Vo veku 5 rokov musel nosiť oblečenie určené pre 17-ročného, v tom čase dosiahol výšku už 1,63 m. O tri roky bol vyšší a vážil viac ako jeho otec. Meral 187 cm a vážil 90 kilogramov.

Jeho rodina ho nijak neodsúvala a brali ho ako normálneho člena. Nebolo však preňho ľahké zúčastňovať sa na pravidelných aktivitách rodinného života. Keď sa vo veku 13 rokov stal najvyšším skautom na svete, musel nosiť uniformu ušitú na mieru, stan a spací vak mal tiež upravený podľa svojej výšky.

Robert vytvoril rekord a stal sa najvyšším mužom sveta vo svojich 18 rokoch s výškou 2,53 metra. Avšak trpel slabosťou a nemal dostatok citu v nohách. V roku 1940 mu nesprávne namontovali ortézu, ktorá mu spôsobila vážne problémy s členkom. Dostal vážnu infekciu a 15. júla 1940 zomrel vo veku 22 rokov. Pred smrťou mu lekári namerali výšku 2,72 metra. Posledné slová muža boli: „Doktor mi povedal, že nemôžem ísť domov na oslavu“. Hovoril o oslave „zlatej svadby“ jeho starého otca.

Nedávno uzreli svetlo sveta tieto vzácne zábery jedinečného muža.

Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

1 Komentár
Najhodnotnejšie
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre
Michal
6. júna 2018 0:39

len mám otázku, prečo na každej fotke vypadá ako Photoshopom vložený ? :D