Neľahký osud mladého dievčaťa: Hoci má 10 rokov, žije v tele ročného človeka

189

Bella Thomson je 10-ročné odvážne dievča, ktoré odmalička čelí neľahkým výzvam. Trpí totiž troma zriedkavými ochoreniami – formou trpaslíctva, Hirschsprungovou chorobou a ťažkou kombinovanou imunodeficienciou. Aj preto sa o ňu intenzívne už 10 rokov stará jej matka, Kyla Thomson. Okrem toho však zdieľa ich príbeh aj na sociálnych sieťach, kde táto húževnatá rodina získala už viac ako 7 miliónov fanúšikov.

Bella pre svoj trpasličí vzrast váži menej ako 30 kilogramov a v nemocnici už strávila dokopy približne tri roky. Podstúpila množstvo operácií a prežila niekoľko infekcií.

Hirschprungova choroba je ochorenie, pri ktorom chýbajú v istých častiach hrubého čreva nervové bunky. Len málo ľudí vie o tejto chorobe, preto sa o nej Bellina rodina snaží prostredníctvom sociálnych sietí zvyšovať povedomie a poskytovať podporu každému, kto ju potrebuje.

Zdroj: kylact/Instagram

Hoci ich príspevky nepochybne pomáhajú, manželia Thomsonovci sa stretávajú aj s negatívnymi komentármi. Ide o zriedkavé situácie, no vzhľadom na ich virálny obsah sa im nedokážu vyhnúť. V minulosti Kyla možnosť komentovať príspevky mazala, no dnes im aj s ohľadom na svoju dcéru čelí a snaží sa ľuďom všetko vysvetľovať. Bella má však mimoriadne odolného ducha a sama často radí svojej mame, aby ignorovala negativitu.

Manželia Thomsonovci naďalej vytvárajú obsah na sociálnych sieťach. Kyla zdôraznila, že je to nesmierne dôležité, pretože tak chcú pomôcť ostatným ľuďom s ťažkým životnými osudmi. Aj Bella vníma obrovskú silu komunity a priznala, že ju to motivuje k boju so svojimi ochoreniami. Príbeh tejto nezvyčajnej rodiny je dôkazom sily, odolnosti a dôležitosti podpory v komunitách. Zaujímajte sa preto o svoje okolie a vyjadrujte mu potrebný súcit a podporu. Možno tým niekomu zmeníte život.

Zdroj

Ivana Božiková
Zdravím, volám sa Ivana a študujem filológiu v Banskej Bystrici. Rada čítam, píšem, zisťujem a vymýšľam, cestujem, spoznávam, smejem sa a nepohrdnem ani dobrým jedlom. Teší ma!
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre