Nemecký cirkus už nevyužíva pri svojich vystúpeniach voľne žijúce zvieratá, ale iba ich hologramy

802

Ľudia si nedokážu predstaviť cirkus bez koní, slonov, opíc či levov. To sa však postupne mení, minimálne v prípade tohto cirkusu. Nemecký Circus Roncalli vymenil vo svojich vystúpeniach reálne zvieratá za hologramy. Predstavenia však zostali podľa ich slov rovnako veľkolepé.

Cirkus funguje od roku 1976, no rozhodli sa zmeniť to, čo kedysi bolo ich bežnou súčasťou. Ich priority sa zmenili a teraz chcú bojovať proti týraniu zvierat. Dá sa povedať, že je to zvláštny krok, keďže cirkusy zväčša obhajujú spôsob svojho fungovania a nesúhlasia s tým, že by sa mali zvieratá zle. Cirkusové predstavenia stále obsahujú voľne žijúce zvieratá, ohnivé kruhy a akrobatov, ale čo sa týka zvierat, žiadne z nich nie je reálne. Vytvorili 3D hologramy o rozmeroch 32×5 metrov s 360° viditeľnosťou pre celé publikum.

Pri realizácii projektu spolupracovali so spoločnosťou Bluebox a Optoma. Birger Wunderlich, ktorý pracuje pre spoločnosť Bluebox povedal: „Používame projektory Optoma už 6 rokov a stále sme mali len pozitívnu skúsenosť s cenami, výkonom aj spoľahlivosťou. Potrebovali sme projektor s vysokým kontrastom a skvelými farbami. Vďaka spolupráci sa nám to podarilo naplniť.“

Tento odvážny krok prichádza práve v čase rastúcich celosvetových obáv o zvieratá žijúce v zajatí. Aktivisti obvinili z týrania, nedostatočného kŕmenia a udržiavania svojich zvierat v nehygienických podmienkach, už mnoho cirkusov. Niektoré štáty už začali konať a napr. v Spojenom kráľovstve prijali legislatívu, ktorá zakáže od roku 2020 využívať voľne žijúce zvieratá v cirkusoch.

Zdroj

Foto: boredpanda

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre