Nemocnica povoľuje návštevy domácich miláčikov, aby sa pacienti cítili lepšie

507

zvierata v nemocnici 3

Nemocnica Juranicki v Ontáriu v Kanade umožňuje ťažko chorým pacientom, aby ich v nemocnici navštívili ich domáci miláčikovia. Program s názvom Zachary’s Paws for Healing spustila Donna Jenkins, ktorú inšpiroval 25 ročný synovec, ktorého stav sa zlepšoval, keď mal pri sebe svojich psov.

Keď bol Zachary v nemocnici už niekoľko týždňov po transplantácii kmeňových buniek, prosil aby mohol vidieť svoje psy. Podarilo sa im prepašovať psy na jednotku intenzívnej starostlivosti a ich prítomnosť mala pozoruhodný vplyv na Zacharyho, cítil sa lepšie, bol šťastnejší. Keď si uvedomil, že rakovinu neprežije, chcel aby mu sľúbili, že spustia takýto projekt.

Tieto návštevy môžu skutočne pacientovi pomôcť psychicky, cítia sa menej osamelí, izolovaní a strácajú sa depresie. Pomáha to pacientom nestrácať nádej a uzdraviť sa. Tieto návštevy sa konajú raz týždenne na dobu jednej hodiny. Psy sú pred vstupom do nemocnice dôkladne očistené a držané v dostatočnej vzdialenosti od iných pacientov.

Viac info: zacharyspawsforhealing.com | Facebook

zvierata v nemocnici 2

 

zvierata v nemocnici 1

 

zvierata v nemocnici 9

 

zvierata v nemocnici 8

 

zvierata v nemocnici 7

 

zvierata v nemocnici 6

 

zvierata v nemocnici 5

 

zvierata v nemocnici 4

 

Video:

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre