Nemocnica umožňuje maličkým pacientom prísť do operačnej sály vo veľkom štýle

366

Operácia dokáže byť neuveriteľne stresujúca a desivá skúsenosť aj pre tých najtvrdších jedincov, nie to ešte pre malé deti. A zvlášť, ak sa pozrieme na slovenské zdravotníctvo. Vo všeobecnosti však nikdy neviete, ako sa to celé vyvinie a čo všetko sa môže stať.

Deti ešte dobre nechápu, čo sa to deje, a to najmä v prípade, keď sú oddelené od rodičov na skutočne podivnom mieste plnom jasných svetiel a ľudí poobliekaných v plášťoch s rúškami na tvári. Takáto skúsenosť je pre nich častokrát desivá. Čokoľvek, čo je nemocničný personál ochotný urobiť, aby zmiernil úzkosť pred operáciou, je nesmierne prospešné. A táto nemocnica si povedala, že pre svojich pacientov urobí obdivuhodný čin.

Nemocnica v Modeste v Kalifornii necháva svojich maličkých pacientov vstúpiť do skľučujúceho prostredia operačnej sály vo veľkom štýle a s úsmevom na tvári. Áno, čítate dobre – s úsmevom na tvári. Deti sa môžu priviesť samé v mini autíčkach, a to buď ružovým VW chrobákom alebo čiernym Mercedesom. Tieto vozidlá môžu obsluhovať samotné deti alebo diaľkovým ovládaním rodičia. Obsahujú aj rádio a každý jedinec si tak môžu vybrať svoju pesničku.

„Keď sa tieto malé krehké bytosti dozvedia, že môžu ísť do operačnej sály autíčkom, absolútne sa rozžiaria a vo väčšine prípadov sa ich obavy rozplynú,“ povedala sestrička Kimberly Martinezová, ktorá prišla s týmto jedinečným nápadom. Pre takéhoto malého pacienta to môže byť veľmi traumatizujúce, keď musí byť oddelené od svojich vlastných rodičov, a preto sa snažili nájsť riešenie. Práve tieto obyčajné autíčka dokážu deťom extrémne pomôcť.

Foto od boredpanda
Foto od boredpanda
Foto od boredpanda

VW Beetle for Pediatric Surgical Patients

With a little passenger in tow, Caroline takes our new pink Beetle for a spin! Doctors Medical Center now has two little cars available for our young surgical patients to ride into the operating room. We can see the stress and anxiety melt away when they hop in the car ❤

Zveřejnil(a) Doctors Medical Center dne Sobota 23. března 2019

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre