Nemocnica zabezpečila na svetový deň láskavosti ručne pletené svetre pre všetkých tamojších novorodencov

344

Tak toto je nádherné gesto od jednej nemocnice nachádzajúcej sa v Amerike. Ženská nemocnica v Pittsburghu oslávila špeciálny deň svojským a skutočne veľmi originálnym spôsobom. 13. november je totiž Svetovým dňom láskavosti a oslavuje sa aj ako „deň kardigánov alebo svetrov“.

Zveřejnil(a) UPMC Magee-Womens Hospital dne Středa 13. listopadu 2019

Zveřejnil(a) UPMC Magee-Womens Hospital dne Středa 13. listopadu 2019

Fred Rogers je jeden z najuznávanejších televíznych hrdinov v histórii a tiež zrejme tým najznámejším fanúšikom svetrov. Lepšie povedané bol. Nemocnica UPMC Magee-Women’s Hospital sa preto rozhodla, že tieto dve sviatky si bude uctievať tak, aby si pripomenuli aj tohto pána. Vymysleli to tak, že pre všetkých novorodencov zabezpečili ručne pletené svetre a pridali aj topánočky. Tvorkyňou všetkých týchto odevov je nemocničná sestra Caitlin Pechin. Po úspešnom obliekaní svojich novorodencov do rozkošných kostýmoch pozval personál do nemocnice vdovu Joanne Rogers. Joanne bola manželka pána Rogersa po dobu 51 rokov, no Fred tento svet opustil ešte v roku 2003. Samotná žena však bola za tento čin nesmierne vďačná a dojalo ju to.

Zveřejnil(a) UPMC Magee-Womens Hospital dne Středa 13. listopadu 2019

Zveřejnil(a) UPMC Magee-Womens Hospital dne Středa 13. listopadu 2019

Odkedy Pittsburghská nemocnica zverejnila fotografie z tejto príležitosti na Facebooku, tisíce ľudí ich zdieľali na svojich sociálnych sieťach. Ľuďom sa to veľmi páčilo, čomu nasvedčovala aj táto obrovská vlna pozitívnych reakcií. Takouto alebo podobnou cestou by mohli ísť viaceré nemocnice a hneď by sa tam všetci cítili lepšie.

 

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre