Ako vyzerá nemocničná strava na Slovensku vieme takmer všetci, ale akú úroveň dosahuje v iných krajinách sveta? Poďme sa na to pozrieť.

8644

Asi väčšina z nás už niekedy navštívila nemocnicu a tí, ktorí mali menej šťastia, si tu museli „užiť“ aj niekoľko dňový či dlhší pobyt. Samozrejme platí, že každá nemocnica či už v rámci štátu alebo naprieč Európou, či svetom je iná, no všeobecne platí, že dobrovoľne by ste si pobyt v nej nevybrali.

Sú však chvíle, kedy si to situácia žiada a vy nemáte na výber – najmä, keď trpíte bolesťami, nevoľnosťou alebo vás čaká akútny chirurgický zákrok. Vtedy vám pravdepodobne len veľmi málo záleží na tom, či vám nemocničná strava bude chutiť.

Ak by ste si však mohli vybrať a neboli by ste kvôli zdravotnému stavu nútený jesť diétne jedlá, určite by ste prijali niečo, čo bude aspoň pripomínať chutné jedlo. A možno by ste sa v niektorých prípadoch uspokojili i s tým, aby to bolo vôbec jedlé. 

My vám tu prinášame ukážku ako také jedlá podávané v nemocniciach môžu vyzerať. Nájdu sa medzi nimi také, ktoré by chuťou a výzorom predčili i tie na jedálnom lístku vychýrenej reštaurácie, ale v rozpore s nimi i také, ktoré by vám neponúkli ani v najhoršej ubytovni.

V akej krajine by ste teda nemali problém sa nechať hospitalizovať, ak by vás tam čakala podobná strava? Dajte nám vedieť.

Japonsko 

Zdroj: ranker.com

Cambridge, Massachusetts, USA

Zdroj: ranker.com

Malajzia 

Zdroj: ranker.com

Mníchov, Nemecko 

Zdroj: ranker.com

Soul, Južná Kórea 

Zdroj: ranker.com

Malvern, Austrália

Zdroj: ranker.com

Carpentras, Francúzsko

Zdroj: ranker.com

Jakarata, Indonézia

Zdroj: ranker.com

Stavanger, Nórsko

Zdroj: ranker.com

Izrael

Zdroj: ranker.com

Londýn, Spojené kráľovstvo

Zdroj: ranker.com

Calgary, Kanada

Zdroj: ranker.com

Utrecht, Holandsko

Zdroj: ranker.com

Sanok, Poľsko

Zdroj: ranker.com

Rakúsko

Zdroj: ranker.com

Zdroj

Eliška Zuzulová
Zdravím. Moje meno je Eliška a momentálne študujem veterinárnu medicínu. Napriek tomu ma vždy bavilo písanie, ktoré je mojou záľubou dodnes. Takisto veľmi rada čítam, učím sa a spoznávam nových ľudí. Snažím sa byť vždy milá a usmievavá. Zvyšok voľného času vždy rada venujem zvieratám.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre