Nenechajte svojho najlepšieho priateľa čakať, ak vás o niečo požiada, nikdy neviete, kedy ho uvidíte naposledy

576

Žijeme veľmi rušným životom a neustále sa niekde ponáhľame. Niekedy ani nemáme čas na vlastnú rodinu a priateľov, na to, čo je na celom svete najcennejšie. Nemôžme si byť istí ničím. Ani tým, ako dlho budeme na tomto svete. Preto sa občas musíme zastaviť a užívať si to, čo nám život ponúka. Teraz a nie keď bude neskoro. Prečítajte si nasledujúci príbeh, ktorý je veľmi inšpiratívny a na zamyslenie.

Môj priateľ Henry a ja sme vyrastali v tom istom meste. Bol to jeden z mojich najbližších priateľov.

running man fotografia
Foto od Giuseppe Milo (www.pixael.com)

Naše životy sa zdali byť takmer paralelné. Možno sme sa odlišovali iba tým, že jeho prístup k fitnesu bol fanatický. Rád behával každé ráno 8 kilometrov a bol veľmi opatrný pri vyberaní svojej stravy. Ja som na druhej strane dával prednosť rannému dlhšiemu zdriemnutiu a nebol som tak náročný konzument, nevyberal som si to, čo zjem. Stačilo, že to dobré chutí.

Henry sa vždy snažil presvedčiť ma, aby som v nedeľné rána chodil s ním behať, až v jeden taký víkend stál pred mojimi dverami a snažil sa ma dostať von. Ja som vôbec nemal náladu na to, aby som opustil moju posteľ skôr ako obvykle. Hovoril som mu, aby išiel preč a že sa stretneme o hodinu pri raňajkách.

To bolo naposledy, kedy som ho videl. Zrútil sa totiž v polovici svojho behu potom, ako dostal infarkt. Bol mŕtvy skôr, ako tam stihla prísť sanitka. Mladý, zdravý muž, ktorý bol fanatik do fitnes a to bolo uňho spolu s jeho rodinou veľmi dôležité. A bol odrazu preč. Mal iba 34 rokov, manželku a dieťa.

Neskôr, keď som sa utápal vo vlastnom žiali a zármutku som si uvedomil, koľko plánov do budúcnosti sme spolu mali. A teraz je všetko preč. V tom mi napadlo: ak neurobíme niečo hneď, ako je to možné a budeme čakať a odkladať to, nemusí sa to vôbec udiať. Kto ti povie koľko času ti zostáva?

Veci, ktoré som pôvodne označil za prioritu, sa už nezdajú byť dôležité. Moje krátkodobé a dlhodobé ciele sa posunuli. Trávenie času s rodinou a zabezpečenie ich budúceho šťastia sa stalo mojou najvyššou výsadou. Ľudia zabúdajú, aký nevyspytateľný je život. Myslia si, že majú nekonečne veľa času na svoje sny a nechajú sa úplne vtiahnuť do svojej komfortnej zóny. A komfortná zóna sa postupne zvyšuje.

Photo by jill111

Ak ste odložili niečo na neskôr, som tu, aby som vám pripomenul, že neskôr to možno nebude možné. Všetko, čo máte je teraz. Začnite tým, že začnete uvažovať o svojom živote a vytvoríte si prioritný zoznam vecí, ktoré pre vás najviac znamenajú. Snažte sa plniť ich každý deň.

Ako povedal Steve Jobs: „Moje obľúbené veci v živote nestoja žiadne peniaze. Je úplne jasné, že najcennejšie čo máme je čas.“

Zdroj: goodnewsnetwork

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre