Nepríjemná skutočnosť o koalách, ktorá vám na ne už navždy zmení pohľad

3494
koala fotografia
Foto od mariagc99

Ešte pred začiatkom by som sa vám rád ospravedlnil za to, že po prečítaní tohto článku už možno nebudete brať doteraz roztomilé koaly ako veľmi roztomilé zvieratká.

Pri poslednej návšteve Zoologickej záhrady v Sydney, v snahe spoznať životy divokých zvierat Austrálie, som sa stretol s nepríjemným faktom o týchto rozkošných zvieratách, a keďže som týmto objavom zostal znechutený a prekvapený, rozhodol som sa že sa s ním podelím aj s ostatnými.

(Stále nie je neskoro na to, aby ste prestali čítať a žili naďalej v tom, že sú koaly roztomilé a hebké, a že príroda nie je niekedy úplne otrasná.)

Mláďatá koaly jedia výkaly ich rodičov. Nie však hocijaké výkaly, ale špeciálne riedku kašu, ktorá je pre nich pripravená ich matkami.

Caroline Monro, veterinárka a správkyňa centra pre koaly potvrdzuje, že si všetky mláďatá vo veku medzi 5 a 6 mesiacov prechádzajú fázou jedenia výkalov.“Môže to vyzerať skutočne nechutne, keďže mláďatá používajú ústa na dráždenie matkinho konečníka, v snahe najesť sa,“ hovorí Caroline.

Aj keď je konzumácia výkalov vážne nechutná, je to pre koaly jediná cesta k prežitiu. V skutočnosti je eukalyptus príliš toxický, aby ho mláďatá jednoducho strávili, a tak sa na jeho konzumáciu musia pripraviť jedením jeho pozostatkov, teda výkalovej kaše.

ZDROJ

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre