Nepríjemné fakty o svete, ktoré vás prinútia sa zamyslieť

6710

Činy, ktoré nikdy nepochopíme. Pravidlá, ktoré sa nám zdajú úplne absurdné. Aj taký je svet. Nespravodlivý, krutý a plný násilia. Týchto päť príbehov vás prinúti sa zamyslieť.

Človek zatvorený v ZOO

Wikimedia Commons, public domain

V roku 1904 predali do otroctva americkému obchodníkovi Samuelovi Philipsovi Vernerovi otroka menom Ota Benga. V tom čase bola populárna myšlienka evolúcie a všetci ľudia, ktorí nemali bielu farbu pleti, boli vystavovaní ako príklady evolúcie. Rovnako vystavovali aj Ota Bengu. Dostal sa do ZOO v Bronxe do pavilónu opíc. Bol ukážkou rannej fázy evolúcie ľudstva. Neľudské zaobchádzanie na ňom zanechalo vnezmazateľné stopy a Ota trpel depresiami. Neskôr spáchal samovraždu

Násilnícke sklony Johna Lennona

Wikimedia Commons, CC BY-SA 3.0 NL

Napriek tomu, že John Lennon zvyčajne spieval o láske a mieri, po psychickej a emočnej stránke bol násilník. Bol agresívny k ženám a verejne potvrdil, že bitky nie sú v jeho vzťahoch žiadnou výnimočnosťou. Vo svojich vyjadreniach bol veľmi otvorený a všetko potvrdil v rozhovore pre časopis Playboy. Bil ženy, pretože nedokázal vyjadriť svoje pocity. Nepekne zaobchádzal aj so svojim synom a raz sa vyjadril, že jeho syn bol neplánované dieťa, ktoré vzniklo v nedeľu v noci po fľaši whiskey.

Tabuizovaná téma adopcie v Kórei

Wikimedia Commons, CC BY-SA 3.0

Téma adopcie bola dlhé roky v Kórei absolútnym tabu. Siroty z Kórei si zvyčajne adoptovali iba ľudia zo zahraničia. Pred desiatimi rokmi sa takto adoptovalo ročne viac ako 1200 detí. Dnes toto číslo kleslo na jednu desatinu. Kórejčana si deti z detských domov adoptujú iba veľmi zriedkavo a ak si aj nejaké adoptujú, držia to v tajnosti. V súčasnosti vláda zmenila legislatívu, aby podporila svojich obyvateľov v adopciách. Cieľom je aspoň čiastočne preriediť preplnené detské domovy.

Krvavý deň feminizmu

Wikimedia Commons, public domain

Šiesty december roku 1989 sa zapísal do dejín krvavo. Marc Lépine, 25-ročný antifeminista, zavraždil 14 ľudí na Polytechnickej fakulte v Montreale. Na pôdu univerzity vstúpil s pištoľou a nožom. Vošiel do triedy, kde sa vyučovalo a rozdelil študentov na mužov a ženy. Potom začal strieľať. Zameriaval sa na ženy kričal, že bojuje proti feminizmu. Dokopy vyvraždil 14 študentiek, budúcich inžinierok. Nakoniec obrátil zbraň proti sebe a zastrelil sa.

Sexuálne úchylky delfínov

pixabay.com, public domain

Delfíny považujeme zvyčajne za milé, priateľské a inteligentné cicavce. Pravdou je, že dokážu byť aj veľmi kruté, predovšetkým, ak ide o pohlavný styk. Občas si skupinka dvoch až troch samcov vyhliadne samičku, ktorú oddelia od skupiny a v podstate ju znásilnia. Niekedy ju takto držia aj niekoľko týždňov. Zastrašujú ju zvukymi a agresívnymi pohybmi, dokonca morský zoologovia zaevidovali aj udieranie chvostom.

zdroj

 

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre