Neuveriteľné príbehy nezvestných ľudí, ktorí sa po niekoľkých rokov vrátili domov nažive

4558

Určite ste už videli množstvo amerických filmov, v ktorých unášajú ľudí a najmä malé deti. Častokrát sa to však končí tragicky. No existujú aj také prípady, kedy sa podarí unesených zachrániť. A to aj po niekoľkých rokoch. V tomto článku sa dočítate o rôznych prípadoch, ktoré mali našťastie šťastný koniec. Znie to neuveriteľne, ale nádej naozaj umiera posledná.

missing people fotografia
Foto od FerTravelPhoto

Petra Pazsitka

V roku 1984 sa stratila študentka informatiky Petra Pazsitka po tom, čo nedorazila na narodeniny svojho brata. Začalo sa s masívnym pátraním, no nebolo nájdené žiadne telo a jej prípad bol uzavretý s tým, že išlo o vraždu. Známy vrah sa priznal k jej zabitiu a v roku 1989 bola vyhlásená za mŕtvu. O tridsať rokov neskôr ju v Düsseldorfe našli pod novým menom. Neuviedla žiaden dôvod, prečo odišla a nechcela hovoriť ani so svojou rodinou, ktorú zanechala.

Lula Gillespie-Miller

Vo veku 28 rokov porodila Lula Gillespie-Miller svoje tretie dieťa, ale cítila sa príliš mladá na to, aby bola matkou, a preto sa vzdala svojich deti a v roku 1974 zmizla. Jej rodina sa nevzdávala nádeje a všetci dúfali, že ju nájdu. Nakoniec ju o 42 rokov našli v Texase pod novou identitou. S rodinou sa stretnúť nechcela, svoje kontaktné údaje poskytla iba svojej dcére Tammy.

Bowe Bergdahl

30. júna 2009 americký vojak Bowe Bergdahl zmizol počas toho, ako slúžil v Afganistane. Neskôr zistili, že bol väzňom Talibanu. Jeho prepustenie zabezpečil v roku 2014 prezident Obama. Zistilo sa, že Bergdahl chcel prejsť do inej operačnej základne a povedal generálovi, že jeho základňa bola zle prevádzkovaná. A takisto chcel získať viac informácií o Talibane. Nič z toho sa nestalo a namiesto toho bol zajatý. Bol odsúdený za nečestnosť, spôsobenie straty 1.000 dolárov a odobrali mu hodnosti.

Nguyen Thi Van

V roku 1992 mala Vietnamka Nguyen Thi Van 16 rokov. Prišla neskoro domov a jej matka ju za trest vymkla. Van sa s kamarátkami vybrala do karaoke baru, kde sa zoznámila s tanečnicou Thanh. Tá ich predala do Číny. Všetky dievčatá boli nútené vziať si mužov vo veku 70 až 80 rokov. Trvalo jej až 21 rokov, kým sa jej podarilo utiecť späť do Vietnamu. Pomohol jej vodič nákladného auta. Jej matka svoj čin následne oľutovala.

Steven Stayner

Steven Stayner náhle zmizol v roku 1972 počas jeho cesty zo školy. Rodičia za tú dobu vylepovali letáky a zúfalo hľadali svojho syna, no neúspešne. Uniesol ho odsúdený pedofil Kenneth Parnell. Chlapcovi povedal, aby ho oslovoval otec a tiež, že jeho rodičia ho už nechcú a on si ho adoptoval. Parnell ho zneužíval, bil a dával mu drogy a alkohol. Keď mal Steven 14 rokov, Parnell priviedol domov ďalšiu obeť, mladého chlapca menom Timmy White. Nakoniec sa im podarilo utiecť a došli k takmer 65 km vzdialenej policajnej stanici. Po 7 rokoch sa Steven vrátil k svojej rodine, no nevedel sa vysporiadať s tým, čo sa mu stalo.

Gabriel Nagy

21. januára 1987 tento manžel a otec dvoch detí zavolal svojej žene a povedal jej, že príde domov na obed. Neukázal sa. Neskôr našli jeho opustené auto na ceste. Jeho posledná stopa bola, keď vybral peniaze z bankového účtu. Bol preč 23 rokov, až kým sa ho podarilo nájsť vyšetrovateľovi. Zistilo sa, že muž trpel amnéziou a nepamätal si nič zo svojho bývalého života. Robil zvláštne práce a žil na ulici pod rôznymi pseudonymami. Nakoniec ho prijala cirkevná organizácia, a tak sa ho podarilo nájsť. Spomenul si na svoje meno.

Jaycee Dugard

V roku 1991 uniesol Phillip Garrida 11-ročnú Jaycee Dugard. Dievčina bola držaná v chatrči na záhrade Phillipa a jeho ženy po dobu 18 rokov. Bola opakovane znásilnená. Zatiaľ čo bola v zajatí, porodila aj dve dcéry. V tomto prípade sa prvýkrát vyvinul Štokholmský syndróm (ide o fenomén, ktorý opisuje situáciu, v ktorej rukojemníci začínajú vyjadrovať súcit a sympatiu voči páchateľom). Zachránili ju až v roku 2009, keď Garrido navštívil univerzitu UC Berkeley s ich 2 dcérami a jeho podozrivá aktivita viedla k objaveniu Jaycee.

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre