5 prírodných úkazov, ktorým neuveríte, že sú skutočné

548

Pozrite sa bližšie na niektoré z najneobyčajnejších a najzaujímavejších javov našej planéty, ktoré presahujú hranice bežnej predstavivosti.

Zelený záblesk

Zelený záblesk je zriedkavý optický fenomén, ktorý sa objavuje len na krátky moment priamo nad horizontom tesne po západe alebo pred východom slnka. Tento jav môže trvať len pár sekúnd a je dôkazom, ako môže atmosférická disperzia rozdeliť slnečné svetlo na rôzne farby.

3ecf8fb9 b575 44ec 90d8 62b8b6fc98ba
Autor tejto fotografie je nebarnix

Pororoca: Nekončiaca vlna

Pororoca je fenomén vytvorený stretom rieky a oceánu, najmä v Amazónii, kde vlny môžu dosiahnuť až 4 metre na výšku a neustále valiť kilometre vnútrozemím. Tento unikátny prírodný úkaz ponúka surferom jedinečnú a extrémnu výzvu.

wave, ocean, sea
Autor tejto fotografie je Schäferle

Modrá láva

Indonézia skrýva sopku Kawah Ijen, ktorá je známa svojou “modrou lávou”. Tento jav je v skutočnosti výsledkom horiacej síry, ktorý pri kontakte s kyslíkom vytvára jasné modré plamene, čím vytvára nezabudnuteľný a mystický pohľad.

697888f4 470a 4d70 896e c706fd58dd24
Autor tejto fotografie je Thomas Fuhrmann

Kvitnúca púšť Atacama

Púšť Atacama, jedna z najsuchších oblastí na svete, každých pár rokov prekvapí svet neuveriteľným javom: rozkvitne v oáze farieb vďaka fenoménu, ktorý prináša nezvyčajné dažde a umožňuje rastlinám vzkriesiť z dlhoročného spánku.

687f5f80 824e 48f7 94db 21af8c29f6a6
Autor tejto fotografie je alobos life

Jazero Natron

V Tanzánii sa nachádza jazero Natron, ktoré má tak vysoký obsah soli a minerálov, že dokáže mumifikovať všetko, čo sa doň dostane. Jeho alkalická voda vytvára jedinečné a trochu strašidelné prostredie, ktoré je domovom pre množstvo zvierat.

IMG 7772
Zdroj: YouTube

Zdroj

Ahoj, volám sa Tomáš. Vo voľnom čase sa venujem hudbe, rád športujem a trávim čas s blízkymi. Odmalička som miloval čítať, no neskôr som si našiel záľubu aj v písaní. Preto budem rád, ak vám moje články aspoň trochu spríjemnia deň.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.