Neuveriteľný príbeh chlapíka, ktorý prežil infarkt vďaka skupine ľudí ochotných mu podať prvú pomoc

364

Tento čin bol nazvaný ako „najdlhšia a úspešná resuscitácia mimo nemocnice“, kedy 20 rôznych ľudí zachránilo život človeka tým, že vykonávali CPR po dobu celých 96 minút.

Zázračná udalosť sa odohrala v malom mestečku Goodhue v Minnesote. Goodhue má iba 1 000 obyvateľov a nemá ani semafory so svetelnou signalizáciou. Tím pre núdzové situácie v tomto meste tvorí približne 20 dobrovoľníkov.

Photo by youtube

54-ročnému Howardovi Snitzerovi bola poskytnutá táto záchranná pomoc od všetkých dobrovoľníkov, keď išiel z obchodu s potravinami a náhle sa zrútil na chodník po tom, čo dostal silný infarkt.

Predavač ihneď volal 911 a jediný zákazník nachádzajúci sa v tom čase v obchode sa ponáhľal von a začal okamžite poskytovať Snitzerovi masáž srdca. Neskôr si to ľudia z tohto záchranného tímu všimli a ihneď pribehli na pomoc.

„Nedýchal,“ povedal Al Lodermeier, jeden z členov dobrých Samaritánov. „Bol v ťažkostiach už od doby, keď sme začali s CPR.“

Alov brat Roy povedal pre ABC News: „Striedali sme sa pri ňom a keď jeden už nevládal, ďalší chlapík ho okamžite vymenil. A takto to fungovalo.“

Trvá celých 96 minút, kým záchranný vrtuľník priletí z kliniky Mayo a kým by sa dostal k resuscitovaniu Snitzera – a v priebehu tejto nervóznej hodiny a pol sa všetkých 20 ľudí vystriedalo pri Snitzerovi, pretože nemohli čakať až do príchodu vrtuľníka. Ak by čakali na zachranárov, za ten čas by bol s najväčšou pravdepodobnosťou mŕtvy.

Photo by youtube

Snitzer prežil, o 10 dní neskôr sa úplne zotavil a bol prepustený z nemocnice.

Zdroj: goodnewsnetwork

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre