Neuveriteľný príbeh: poloslepý a hluchý pes zachránil 3-ročné dievčatko pred takmer istou smrťou

556

Zas a znova sa ukázalo, že nie všetci hrdinovia nosia uniformy a odznaky. Existujú totiž aj 4-nohí chlpáči, ktorí sú častokrát oddanejší priatelia, ako ľudia. A tento 17-ročný psík Max z Queenslandu v Austrálii je toho jasným dôkazom. Jeho neuveriteľný čin sa rýchlo rozšíril všade po internete. Veď nie len, že zachránil malé dievčatko, ale ešte k tomu je aj poloslepý a hluchý.

20. 4. 2018 (piatok) sa vybralo 3-ročné dievčatko – Aurora, so psíkom k močiarom a odvtedy zmizla. Miestna polícia a skupina dobrovoľníkov prehľadávali celú oblasť počas noci, no nepodarilo sa im ju nájsť. Našťastie babička dievčatka, Leisa Bennettová, začula hlas Aurory na druhý deň v sobotu. „Vyliezla som na horu a keď som sa dostala na vrchol, náš psík prišiel ku mne a priviedol ma priamo k nej,“ povedala Bennett. 17-ročný nepočujúci a poloslepý rodinný pes strávil chladnú a daždivú noc s dievčatkom a udržiaval ju v teple. „Auroru nespustil z očí. Bolo ju za ním cítiť a spala s ním,“ vysvetlila Leisa Bennetová. Našťastie bola Aurora okrem niekoľkým škrabancoch v dobrom zdravotnom stave.

Za svoju vernosť a odhodlanie udelila miestna polícia Maxovi titul čestného policajného psa.

Toto je Max, poloslepý a hluchý pes:

Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda

Stará mama Aurory a psík – hrdina:

Photo by boredpanda

Malá Aurora po záchrane:

Photo by boredpanda
Photo by boredpanda

Zdroj: boredpanda

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre