Stratila takmer všetko. Domov jej vzal oheň, ktorý zachvátil veľkú časť Kalifornie. Kvôli obrovským požiarom prišlo o život 85 obyvateľov. Napriek tomu, že Andrea Gaylord stratila svoj domov, to najvernejšie stvorenie na svete však nestratila. Jej psík totiž prežil požiare a našli ho čakať v ruinách svojho bývalého domova. Bol tam mesiac, až kým sa jeho majiteľka po neho nevrátila.

Foto od boredpanda

Tieto nešťastné požiare zničili prakticky celé mesto. Išlo o najsmutnejšiu katastrofu v histórii tohto štátu. Oheň zničil takmer 19 000 budov vrátane 13 954 domov. Kvôli požiaru väčšina obyvateľov musela opustiť svoje domovy a v extrémnych prípadoch aj svojich domácich miláčikov. Andrea Gaylord utiekla zo svojho mesta 8. novembra, čiže v deň, kedy vypukol oheň.

Foto od boredpanda

Keď Andrea odišla z oblasti a nemala prístup k svojmu bývalému domu, požiadala úradníkov, aby zašli preveriť, či tam náhodou nenájdu jej psa menom Madison. Záchranárka zvierat – Shayla Sullivanová, ktorá odpovedala na jej žiadosť, spozorovala psíka o niekoľko dní neskôr.

Napokon sa psovi a jeho majiteľke podarilo v týchto dňoch zísť. Vrátila sa na miesto, kde predtým stál jej dom a uvidela Madisona, ako tam na ňu poslušne čaká. “Predstavte si tú lojalitu ostať v takýchto podmienkach a čakať na svojho majiteľa taký dlhý čas,” povedala Andrea. “Je to úžasný pocit.”

Foto od boredpanda

Záchrankyňa zvierat, ktorá sa o to celé pričínila, neskôr v komentároch zanechala odkaz: “Som taká šťastná, že Madison prežil! Zostal, aby ochránil to, čo z ich domu zostalo a NIKDY sa svojej majiteľky nevzdal! Som taká šťastná, až plačem, keď toto píšem!”

Zdroj

Zanechať komentár

avatar
  Subscribe  
Upozorniť