6 nežiadúcich účinkov odličovacích obrúskov na tvár, o ktorých je dobre vedieť

2085

Aj keď po namáhavom dni sa zdá zotretie make-upu utierkou na to určenou ako akési požehnanie, v skutočnosti to tak veru nie je, resp. nemusí byť. Časté používanie vlhkých obrúskov môže veľmi ľahko spôsobiť presný opak. Dokáže to vážne poškodiť vašu pokožku a viesť k niekoľkým problémom. O aké problémy ide sa už dočítate nižšie.

Vysušujú pokožku

Brightside

Tieto vlhčené obrúsky obsahujú alkohol, ktorý odstraňuje váš make-up, ale tiež odstraňuje prírodné oleje z pokožky. A nedostatok vlhkosti vedie prirodzene k suchej pokožke. Pravdou je tiež, že tieto utierky nedokážu účinne vyčistiť vašu tvár a spôsobujú, že pokožka je menej savá. Keď potom aplikujete hydratačný krém na tvár, tak ten nefunguje tak, ako by ste chceli.

Môžu viesť k alergickým reakciám

Brightside

Je známe, že použitie vlhkých obrúskov spôsobuje alergické reakcie. Začervenanie a pigmentácia sú bežné, ale môžu sa vyskytnúť aj iné vážne kožné reakcie. V roku 2015 žena zaznamenala podobnú reakciu a tieto obrúsky jej spôsobili na prstoch a tvári pľuzgiere podobné popáleninám. Ak skutočne potrebujete použiť takú utierku, odporúča sa najskôr prečítať etiketu a skontrolovať jej zložky.

Odličovacie obrúsky môžu spôsobovať upchatie pórov

Ľudia používajú vlhčené utierky na to, aby sa zbavili špiny, prebytočného oleja, make-upu atď.. Neuvedomujú si však, že aj napriek tomu zostanú na tvári nejaké nežiadúce zvyšky, čo napokon vedie k upchatiu pórov a vzniku pupienkov.

Môžu spôsobiť rakovinu

Brightside

Vlhké obrúsky nie sú nič iné ako chemikálie a konzervačné látky, ktoré sú škodlivé pre vašu pokožku. Chemické látky ako parabény, sú spojené s rakovinou prsníka, pretože napodobňujú vlastnosti estrogénu a môžu zvyšovať rast prsných buniek. Zvážte preto ich používanie.

Môžu spôsobiť predčasné starnutie

dried soil
Foto Brad Helmink na Unsplash

Podľa známeho kozmetického lekára a odborníka na starostlivosť o pleť vám použitie make-upových obrúskov môže spôsobiť predčasne starnutie. Keď si nimi umývate tvár, máte tendenciu silnejšie drhnúť pokožku, čo vedie k jej natiahnutiu, vráskam a pigmentácii.

Odličovacie utierky v skutočnosti nečistia tvár dobre

ZaujimavySvet

Podľa odborníčky na estetiku a starostlivosť o pleť, Renée Rouleau, vám make-upové obrúsky nikdy naozaj nevyčistia tvár. Jednoducho rozmazávajú nečistoty, baktérie, olej a tiež make-up. Rozkladajú makeupové častice, ale to je všetko, čo dokážu. Vždy je preto potrebné správne opláchnutie tváre. Najlepším spôsobom, ako sa zbaviť make-upu, je jeho zmytie vodou, prípadne aj jemným čističom na to vhodným.

 

 

 

Zdroj

Foto: Brightside

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre