10 účinných tipov a trikov pre váš život, ktoré sú lacné a jednoduché a určite ste o nich ešte nepočuli

9047

Ako povedal Shakespeare, celý svet je javisko a stavíme sa, že sa na ňom hrá ľahšie, ak máme malé cheat kódy. Mohli by sme sa bez nich zaobísť dokonale, a predsa nám tieto maličkosti poskytujú takú veľkú úľavu, že sa nám nechce vrátiť k starému spôsobu konania. Týchto 10 ľudí rozlúštilo tajné tipy a triky a láskavo sa podelilo o svoje vynikajúce a praktické tipy.

1. Premeňte svoju jedinú adresu Gmail na nekonečné množstvo adries.

Photo by BrightSide

Niekedy sa potrebujeme zaregistrovať na webovej lokalite viackrát alebo jednoducho nechceme zaplniť svoju poštu nevyžiadanou poštou a vytvoriť si viacero účtov. Hoci opakovaná registrácia funguje, stále je to nepohodlné. Môžete sa tomu vyhnúť, ak použijete taktiku „plus adresovanie“. Stačí napísať plus (+) pred @. Napríklad [email protected]. Bez ohľadu na to, koľko variantov si vymyslíte, všetky skončia vo vašom jedinom účte.

2. Každý Samsung telefón má skrytú čivavu.

Photo by BrightSide

Ak máte telefón Samsung, určite máte aj toto šteňa. Nájdete ho v diagnostickom režime. Otvorte aplikáciu Telefón, vytočte číslo *#0*# a automaticky sa zobrazí ponuka. Klepnite na „senzor“, potom na „test obrazu“ a voilà – mal by tam byť. Účelom je pravdepodobne otestovať obraz, ale spoločnosť Samsung mohla použiť kvalitnejší obraz, takže to zostáva záhadou.

3. Chlieb zamrazte, aby vydržal dlhšie.

Photo by BrightSide

Uložením do mrazničky predĺžite trvanlivosť chleba. Môžete ho tiež vopred nakrájať na plátky, aby ste ho neskôr ľahšie rozmrazili.

Chlieb s mliečnymi prísadami vydrží 2 – 3 mesiace, zatiaľ čo nemliečny chlieb môžete skladovať až 6 mesiacov! Nechajte ho rozmraziť v rúre alebo pri izbovej teplote. Vaši hostia ani neuhádnu, že jedia 3 mesiace starý chlieb.

4. Opätovne použite šťavu z uhoriek.

Photo by BrightSide

Šťavu z uhoriek je bezpečné opätovne použiť a môžete z nej pripraviť „uhorky z chladničky“. Tu je rýchlejší spôsob prípravy nakladanej zeleniny – ohrejte šťavu, pridajte zeleninu, zavrite viečko nádoby a nechajte zmes odstáť aspoň 5 hodín. Môžete tiež urobiť marinádu a zvyšnú šťavu použiť na zlepšenie chuti omáčky.

5. Vytvorte pre svoju mačku malú jaskyňu.

Photo by BrightSide

Väčšina majiteľov mačiek chce, aby ich život bol čo najpohodlnejší. Kúpime im krásne pelechy a hračky, ale neskôr skončia v krabici od topánok a hrajú sa s kúskom papiera. Vaša mačka si zamiluje túto malú pevnosť vyrobenú zo zakladača a deky. Lacné a útulné!

6. Hmyzu sa zbavíte pomocou lepiacej pásky.

Photo by BrightSide

Teraz už nemusíte chytať hmyz – stačí, keď to za vás urobí lepiaca páska. Je lacná a lepkavá a môžete si ju omotať aj okolo tyče, ak chcete byť od hmyzu alebo pavúkov čo najďalej. Navyše si môžete vyrobiť pascu na šváby tak, že lepiacu pásku a návnadu umiestnite na miesta, kde sa zdržiavajú šváby.

7. Získajte bezplatnú skúšobnú verziu pomocou falošnej kreditnej karty.

Photo by BrightSide

Väčšina spoločností vám umožní vyskúšať si produkt zadarmo až po zadaní údajov o vašej karte. Bezplatnú skúšobnú verziu môžete získať bez použitia karty vygenerovaním falošnej kreditnej karty. Prípadne môžete použiť virtuálne kreditné karty, ak sa vám nechce používať svoju primárnu.

8. Zabráňte zahmlievaniu okuliarov.

Photo by BrightSide

Všetci ľudia, ktorí nosia okuliare, poznajú neustály boj so zahmlenými šošovkami, najmä v zime. Nakoniec je tu skvelé riešenie – použite trochu peny na holenie. Prstom ju rozotrite po oboch stranách šošoviek, potom ju zotrite a máte všetko pripravené.

9. Používajte zámky dverí v kúpeľňových kabínkach ako háčiky.

Photo by BrightSide

Väčšina kúpeľňových kabínok má háčiky, na ktoré si môžete zavesiť tašku alebo oblečenie. Ak nájdete nešťastníkov, ktorí takéto veci nemajú, jednoducho použite zámky na dverách. Teraz si môžete uvoľniť ruky a vyhnúť sa odkladaniu tašiek na podlahu.

10. Pri strúhaní potravín používajte vidličku.

Photo by BrightSide

Predchádzajte možným poraneniam strúhaním malých kúskov potravín vidličkou. Takto to môžete urobiť rýchlo bez obáv, že si poškriabete prsty. Len sa uistite, že potraviny sú pevne prilepené na vidličke.

Zdroj

Barbora Piatková
Ahojte, volám sa Barbora a som študentkou informatiky na Masarykovej univerzite v Brne. Rada objavujem nové veci, športujem, trávim čas v prírode a nepohrdnem ani dobrým jedlom.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre