Neznámy muž preliezol v kazachstanskej zoo plot a vozil sa na žirafe. Teraz po ňom pátra polícia

508

Koľko ľudí, toľko všelijakých nápadov. Bohužiaľ, nie vždy dobrých. Polícia v Kazachstane je v týchto dňoch na honbe za návštevníkom zoo, ktorý preliezol obrovský plot, aby sa dostal žirafe na chrbát a „povozil sa“. A to aj napriek tomu, že ho toto zviera dvakrát zhodilo.

Táto situácia sa odohrala v obľúbenej kazachstanskej zoo Shymkent. Je viac než pravdepodobné, že turista bol pod vplyvom alkoholu alebo iných látok. Spočiatku to všetko vyzeralo nevinne. Muž jemne pohladil žirafu po krku, zatiaľ čo samotné zviera vyzeralo pokojne a sledovalo jeho aj okolie pokojne a bez obáv. Neskôr si však zmyslel, že prelezie plot a dostal sa na jej chrbát.

Muž tam zostal sedieť a žirafa sa pomaly vzdiaľovala od plota. Postupne začala mať toho dosť a tohto nespratníka zhodila. Vyzeralo to všelijak, no napokon sa mu nič nestalo a zdalo sa, že sa konečne rozhodol odísť. To sa však nestalo. Muž opäť vyliezol na plot a tentokrát sa chytil žirafy okolo krku. Po pár sekundách ho však opätovne zhodila. Tentokrát to vyzeralo ešte agresívnejšie. Nespratník sa zdvíhal zo zeme o čosi ťažšie a napokon svoj „boj“ vzdal a z jej ohrady sa rozhodol odísť.

Identitu muža zatiaľ nepoznajú. Polícia potvrdila, že sa nespratníka snažia vypátrať. Ak sa to podarí, okamžite ho zatknú. Má ale veľké šťastie, že sa mu nič nestalo, pretože tieto zvieratá dokážu byť v boji skutočne zdatné. Zoologická záhrada v Shymkente je jedným z najobľúbenejších turistických cieľov v Kazachstane a môže sa pochváliť viac ako 1 500 zvieratami. Je tiež známe, že sa nachádza v ochrannom pásme. Medzi tými 1 500 zvieratami je aj 20 ohrozených druhov. Žirafy ohrozené síce nie sú, no to neznamená, že si môžete len tak preliezť plot a voziť sa na nich. Anonymný muž si poriadne zavaril a len čo ho nájdu bude za tento čin niesť následky.

Celý incident si môžete pozrieť na tomto videu:

https://www.instagram.com/tv/B0a0Nfnnqbz/?utm_source=ig_web_copy_link

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre