Čo by ste mali vidieť počas dovolenky v Nice a ako na letenky, ubytovanie a dopravu

3850

Nice je najväčším turistickým centrom na Azúrovom pobreží a každoročne láka tisíce turistov z celého sveta. Veľký vplyv na mesto má blízke Taliansko. Množstvo ľudí v meste hovorí po Taliansky a v podstate je mesto súčasťou Francúzska len od roku 1860.

Mestský park Phoenix Floral je najväčším sklenníkom v celej Európe a nájdete tu viac ako 2500 druhov rastlín. Každý rok v polovoci februára sa kona v Nice tradičný karneval, ktorý sa koná od roku 1294.

Ak budete v Nice piť víno, stavte na ružové, to je v celom meste najobľúbenejšie. Pijú ho takmer všade a všetci, často aj s ľadom. V meste nájdete množstvo luxusu a bohatých ľudí, ktorí si tu zakúpili víkendové domy. Veď kto by nechcel žiť na takom nádhernom pobreží?

Nice
pixabay.com

Ako na letenky do Nice?

Zo Slovenska sa nedá letieť do Nice priamym leteckým spojením. Lety s prestupom sú veľmi nákladné a časovo zdĺhavé. V prípade, ak máte záujem o leteckú prepravu do Nice, skúste letisko Budapešť alebo Viedeň.

Z Budapešti lieta nízkonákladová letecká spoločnosť Wizzair. Ak netúžite letieť len uprostred hlavnej letnej sezóny, natrafíte aj na akciové letenky od 30 €. Let trvá hodinu aj 45 minút a lieta sa v utorky a soboty.

Z Viedene sa dostanete do Nice rovnako rýchlo a pohodlne, len si budete musieť trošku priplatiť za letenky. Ceny sa pohybujú okolo 180 € a lety operuje predovšetkým spoločnosť Austrian Airlines.

Dovolenka
pixabay.com

Ako sa prepravím z letiska do mesta

Z letiska Nice Airport premáva pravidelne špeciálna kyvadlová autobusová doprava do mesta a lístok stojí 6 €. Môžete si ho zakúpiť priamo u vodiča alebo pri pokladni prepravcu na letisku. Autobus prechádza každým terminálom.

Autobus číslo 98 vás prepraví k plážovým hotelom. Číslo 99 smeruje na hlavnú železničnú stanicu v meste. Mimochodom na železničnej stanici nájdete úschovňu batožiny, ktorá je zadarmo. Autobusy premávajú každý deň okrem 1. mája, ktorý je sviatkom práce.

Okrem špeciálnych autobusov, môžete využiť aj normálnu hromadnú dopravu. Musíte sa presunúť na Promenade des Anglais a odtiaľ chytíte autobus za 1,50 €. Musíte prejsť cez parkovisko pri termináli 1 a ísť smerom k promenáde.

Taxíky z letiska do mesta vás vyjdu pomerne draho a taxikári v Nice majú takmer najhoršiu reputáciu na svete. Skôr ako nastúpite, upozornite vodiča, že potrebujete doklad o platbe a skontrolujte si aj to, či máte správny tarif za dennú alebo nočnú jazdu. Za cestu zaplatíte od 30 do 50 €. Pozor aj na to, že budete musieť s najväčšou pravdepodobnosťou platiť v hotovosti, taxíky v Nice len veľmi zriedkavo akceptujú platobné karty.

Ako na dopravu v Nice

bahhofshalle 1485546 1280
pixabay.com

Autobusy
Nice ma perfektnú sieť autobusových liniek, ktoré premávajú pravidelne aj do odľahlejších oblastí. Nezáleží na tom, ako dlho budete autobusom cestovať, za jeden lístok zaplatíte 1,50 €. Autobuom sa dostanete aj do okolitých miest. Celodenný lístok stojí 5 € a platí na autobusy aj električky.

Električky
Premávajú pravidelne každých 5 až 10 minút od rána od 4:30 do večera 23:30 od pondelka do nedele. Jeden lístok stojí rovnako ako autobusový 1,50 €. Môžete si zakúpiť aj 10 lístkov v cene 10 €. Platia rovnako aj na autobusy.

Ubytovanie v Nice

Najlepšie hodnotené 3* hotely

Best Western New York sa nachádza iba 11 minút chôdze od pláže v centre mesta. Nájete ho na ulici Avenue Jean Medecin, ktorá je hlavnou obchodnou ulicou v meste. V blízkosti sa nachádza aj obchodné centrum Nice Etoile. Vlaková stanica je vzdialená 600 metrov.

Hotel Boréal Nice, 3* hotel sa nachádza iba 9 minút od pláže a 10 minút od promenády Promenade des Anglais. Steré mesto a kvetinové trhy uvidíte za 12 minút chôdze.

Najlepšie hodnotené hostely:

La Maïoun Guesthouse, príjemný hostel sa nachádza 6 minút chôdze od pláže a ponúka aj krásnu terasu s výhľadom na záhrady. Na každej izbe nájdete postele, ktoré fungujú ako samsotatná bunka. Sú oddelené od ostatných závesom, máte k dispozícii lampu aj skrinku s elektrickým zámkom. Za noc aj s raňajkami zaplatíte 27 €.

Meyerbeer Beach, už podľa názvu určite tušíte, že hostel sa nachádza pri pláži. Do mora to máte len 50 metrov a za dve minútky ste v centre v starom meste. V hosteli nájdete spoločnú kuchynku a wifi zadarmo. Za noc s raňajkami zaplatíte 20 €.

Čo by ste mali v Nice vidieť?

Staré mesto (Vieille Ville)

Miesto, kde spoznáte pravú kultúru a štýl Nice. Na rozdiel od luxusnej promenády nájdete v Starom meste viac histórie a pôvodnej atmosféry mesta. Celá oblasť je výrazne ovplyvnená talianskou architektúrou a kultúrou. Mnohé budovy nájdete takmer výlučne v pôvodnom stave. Uličky sa kľukatia a nájdete tu svetoznámy kvetinový trh.

Promenade des Anglais

Promenáda dlhá takmer 7 kilometrov sa rozprestiera pozdĺž pobrežia Stredozemného mora. Promenáda sa tiahne od letiska na západe až po Quai des États-Unis na východe. Nájdete tu luxusné obchody, špičkové kaviarne, prepychové hotely ale aj nádherné architektonické skvosty. Na väčšinu pláží máte prístup práve z promenády.

nice 1818378 1280
pixabay.com

Národné múzeum Marc Chagall

Múzeum je zasvätené tvorbe maliara Marca Chagalla. Nájdete tu najväčšiu zbierku jeho obrazov inšpirovaných biblickými a nábožnskými motívmi. Vstup je zdarma vždy prvú nedeľu v mesiaci, ale aj pre všetkých obyvateľov EÚ do 26 rokov.

Katedrála Sainte-Reparate

Rímsko-katolícky kostol sa nachádza na polceste medzi Palais Lascaris a operou de Nice.  Pochádza zo 17 storočia a je postavený v barokovom štýle. Vo vnútri sa nachádzajú tri nádherné organy a množstvo menších kaplniek.

Čo by ste mali ochutnať?

candy store 1478703 1280
pixabay.com

Socca – veľmi obľúbené jedlo, ktoré kúpite na každom rohu. Ide o chrumkavú cesnakovú palacinku, ktorá sa pečie v drevenej peci na oceľovej platni.

Salade Niçoise – výborný šalát, ktorý pozostáva z mixu šalátov mescluna, paradajok, reďkoviek, cibule, čiernych olív, natvrdo uvareného vajíčka, tuniaka a ančovičiek. 

Pissaladière – pizza, ktorá vlastne nie je pizzou. Je to skôr taký pizzový koláč, ktorý sa podáva s cibuľou, ančovičkami a olivami.  Môžete ho ochutnať vo väčšine občerstvení za pár eur.

Víno Rosé – Ak ste v lete v Nice, nevynechajte ich perfektné ružové víno, ktoré sa pokladá za jedno z najlepších suchých ružových vín. Po výdatnom obede je rosé takmer nevyhnutnosťou.

Zdroje:
www.travelonspot.com
www.thetalkingsuitcase.com
http://en.nicetourisme.com

Home


www.tripadvisor.com
www.booking.com
www.wizzair.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.