Nie sú to kožné hrčky, ale nervové zakončenia: Nezvyčajná porucha, za ktorú sa jej mnohí smejú

306

Každý človek je krásny, všetci však iným spôsobom. Sú to práve odlišnosti, ktoré nás robia jedinečnými. Mnoho ľudí ich však často nevie prijať a tie svoje sa snažia za každú cenu odstrániť. Niektorí sa dokonca iným posmievajú a zabúdajú pri tom, že aj ľudia s odlišným vzhľadom majú city. Aj preto sa jedno odvážne dievča rozhodlo vzoprieť spoločnosti a zvýšiť povedomie o svojom stave.

Zdroj: libertyeyes/Instagram

Ľudia na internete, najmä tí, ktorí sa ukrývajú za falošný profil, často útočia na iných. Na takých, ktorí vyzerajú inak. A hoci sa väčšina obetí nedokáže postaviť sama za seba, Libby Huffer s tým problém nemá. Dokázala totiž prijať svoju jedinečnosť.

Uviedla, že väčšina ľudí pri pohľade na jej tvár predpokladá, že ide o kožné ochorenie. V skutočnosti však trpí neurologickou poruchou a tie hrčky nie sú na jej koži. Sú to jej nervové zakončenia. Priznala, že ide o bolestivý stav, no ešte viac ju bolí, keď si z nej druhí uťahujú.

Zdroj: libertyeyes/Instagram

Neurofibromatóza je druh genetickej poruchy, ktorá spôsobuje vznik nádorov v nervovom tkanive. Dokážu vzniknúť kdekoľvek v nervovom systéme – dokonca aj v mozgu a mieche. Z nervového systému môžu prerásť do iných častí tela, aj kože.

Jej odvaha ľudí na internete nielen ohromila, ale ukázala im niečo dovtedy nepoznané. Mnohí jej verejne vyjadrili vďaku, silnú podporu a spolupatričnosť. V dnešnom konformnom svete vie byť náročné prijať samého seba, ak nespĺňate umelo vytvorené štandardy krásy. Pripomínajte si však príbehy ľudí, ako je Libby Huffer, a pamätajte na to, že krása sa ukrýva v jedinečnosti.

Zdroj

Ivana Božiková
Zdravím, volám sa Ivana a študujem filológiu v Banskej Bystrici. Rada čítam, píšem, zisťujem a vymýšľam, cestujem, spoznávam, smejem sa a nepohrdnem ani dobrým jedlom. Teší ma!
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre