Niekoľko zaujímavosti o spoločnosti Tesla, o ktorých ste zrejme ešte nepočuli

2016

Jedná sa o automobily budúcnosti? Zdá sa, že táto značka má tomu našliapnuté veľmi slušne. Zatiaľ čo automobily Tesla boli kedysi považované za zriedkavé a mimo dosahu, postupne sa rozvíjali a sprístupňovali verejnosti. Ich záujem o pokrok smerom k budúcnosti ich odlišuje od mnohých ďalších automobiliek. A aj keď je známe, že Tesla vyrába autá, možno vás prekvapí, čo ešte robia. Chcete sa o Tesle dozvedieť viac? Prečítajte si nasledujúce fakty, o ktorých ste ešte zrejme nepočuli.

tesla fotografia
Foto od cdorobek

Fakt č. 1: Model S bol prvým elektrickým vozidlom, ktoré získalo cenu automobil roka od Motor Trend.

Fakt č. 2: Názov Tesla vymyslel Mart Eberhard v čase, keď bol v Disneylande na rande so svojou ženou.

Fakt č. 3: Kvôli obchodným zákonom je predaj vozidiel Tesla nezákonný v 6 štátoch. V týchto štátoch musíte zakúpiť vozidlo od obchodných dílerov, no Tesla predáva svoje vozidlá iba priamo.

Fakt č. 4: Po dlhú dobu bolo možné nabíjať vozidlá na nabíjacej stanici zadarmo. No nedávno oznámili, že sa to spoplatní. Plné nabitie trvá približne 20 až 30 minút.

tesla station fotografia
Foto od Prayitno / Thank you for (12 millions +) view

Fakt č. 5: Napriek tomu, že v roku 2016 Tesla vypustila iba 76 230 vozidiel, aj tak získala neuveriteľnú trhovú hodnotu a prekonala Hyundai, Nissan, Ford a tiež General Motors.

Fakt č. 6: Model X váži o niečo menej ako 2 700 kg, čo z technického hľadiska znamená, že nemôže jazdiť cez Brooklynský most.

Fakt č. 7: K dispozícii je 1 191 superstaníc Tesla s 9 184 kompresormi po celom svete a ďalšie budú nainštalované.

tesla station fotografia
Foto od jeffcooper86

Fakt č. 8: Tesla má „šialený“ režim, vďaka čomu auto zrýchli z 0 na 60 za 3 sekundy.

Fakt č. 9: Ich obrovská továreň bude druhou najväčšou budovou na svete a zamestnávať bude 6500 ľudí.

Fakt č. 10: Táto továreň dokáže vyrobiť 500 000 elektrických vozidiel za rok.

Fakt č. 11: Nie všetky vozidlá tejto spoločnosti sú určené len pre super bohatých ľudí. Tesla Model 3 je k dispozícii za 35 000 dolárov.

tesla model 3 fotografia
Foto od HumDoyle

Fakt č. 12: Stačí pravidelne meniť iba 6 častí auta, a to štyri kolesá a dva stierače.

Fakt č. 13: Okrem súkromných osobných automobilov plánuje Tesla v budúcnosti vyrábať aj mikrobusy a návesy.

Fakt č. 14: Spoločnosť Tesla vytvorila tiež „napájaciu sieť“, ktorá pôsobí ako sekundárny zdroj energie v prípade, že nastane výpadok prúdu. Nabíjajú ju solárne panely a môže vydržať až 7 dní.

Zdroj

Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.